Partnerzy

Wyszukiwarka

Najnowsze
12 powodów, dla których warto inwestować w domy pasywne

Powód 6 – Wysoki poziom uszczelnienia Wiemy już, że inwestycja w dom pasywny niesie ze sobą szereg korzyści, które nie tylko podnoszą komfort codziennego funkcjonowania, ale także zwiększają poziom bezpieczeństwa, przynoszą korzyści ekonomiczne oraz cechują się walorami prozdrowotnymi i proekologicznymi. Nierozerwalny związek ze wszystkimi zaletami ma profesjonalne uszczelnienie energooszczędnych brył pasywnych. Korzyści z zachowania szczelności […]

Redakcja
2019-06-26
2 minuty czytania

Powód 6 – Wysoki poziom uszczelnienia

Wiemy już, że inwestycja w dom pasywny niesie ze sobą szereg korzyści, które nie tylko podnoszą komfort codziennego funkcjonowania, ale także zwiększają poziom bezpieczeństwa, przynoszą korzyści ekonomiczne oraz cechują się walorami prozdrowotnymi i proekologicznymi. Nierozerwalny związek ze wszystkimi zaletami ma profesjonalne uszczelnienie energooszczędnych brył pasywnych.

Korzyści z zachowania szczelności w budynku

Współczesne rozwiązania architektoniczne skupione są na aspekcie szczelności bardziej niż kiedykolwiek. Wysoki poziom uszczelnienia gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza, co walnie przyczynia się do naszego samopoczucia oraz komfortu zdrowotnego. Ważnym czynnikiem jest również czynnik ekonomiczny, który pozwala zredukować poziom utraty energii. Do głównych korzyści wynikających z profesjonalnego uszczelniania obiektów pasywnych z zachowaniem aspektu prozdrowotności zaliczamy brak możliwości przenikania szkodliwych substancji do wewnątrz bryły, brak występowania przeciągów oraz brak występowania niskich temperatur na powierzchniach wewnętrznych, takich jak dach, podłoga, ściany oraz okna. Pośród korzyści stricte ekonomicznych i budowlanych, warto wymienić przede wszystkim niższe koszta związane z ogrzewaniem, uniknięcie kondensacji pary wodnej w przegrodach budynku oraz brak degradacji materiałów konstrukcyjnych. Warto dodać, że w budynkach pasywnych przeprowadza się próbę szczelności – wymiana powietrza nie może być większa niż 0.6 kubatury domu na godzinę.

Elementy i obszary newralgiczne

Na poziom uszczelnienia obiektu architektonicznego wpływa wiele czynników. Począwszy od rodzaju zastosowanych materiałów, poprzez technikę ich montażu – na czynnikach zewnętrznych takich jak warunki klimatyczne kończąc. Kluczowym aspektem w zachowaniu wysokiego poziomu uszczelnienie budynków pasywnych jest dbałość o obszary i elementy szczególnie narażone. Do takich zaliczamy następujące :

Reklama na portalu expressbiznesu.plReklama na portalu expressbiznesu.pl