Partnerzy

Wyszukiwarka

Biznes
#Ciepłolubni. W trosce o jakość powietrza

Grudniowym przedpołudniem w gdyńskiej restauracji Vinegre odbyło się spotkanie przedstawicieli PGE Energia Ciepła, OPEC oraz Urzędu Miasta Gdyni z Radnymi dzielnic Mały Kack oraz Orłowo. Przy wspólnym śniadaniu zgromadzeni goście rozmawiali o projekcie „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych”. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Marek Łucyk – Wiceprezydent Gdyni, Piotr Surma – Dyrektor Rozwoju OPEC […]

Redakcja
2019-12-11
2 minuty czytania

Grudniowym przedpołudniem w gdyńskiej restauracji Vinegre odbyło się spotkanie przedstawicieli PGE Energia Ciepła, OPEC oraz Urzędu Miasta Gdyni z Radnymi dzielnic Mały Kack oraz Orłowo. Przy wspólnym śniadaniu zgromadzeni goście rozmawiali o projekcie „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych”.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Marek Łucyk – Wiceprezydent Gdyni, Piotr Surma – Dyrektor Rozwoju OPEC oraz Ewa Barszcz – Dyrektor Departamentu Handlu PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Wybrzeże w Gdańsku. Goście specjalni w trakcie spotkania przekazali Radnym gdyńskich dzielnic – Orłowo i Mały Kack informacje o planach związanych z rozwojem miejskiej sieci ciepłowniczej na tym obszarze. Prace związane z projektem są realizowane w ramach programu unijnego dotyczącego uciepłownienia obszary Gdyni Południe. Podłączenie obiektów mieszkalnych oraz usługowych realizowane jest w oparciu o cztery etapy. Pierwszy z nich obejmuje prace od ul. Stryjeńskiej do ul. Wielkopolskiej wzdłuż Alei Zwycięstwa, które trwają od 2018 roku. Natomiast na lata 2020-2021 zaplanowano prace w obrębie Placu Górnośląskiego, ul. Wielkopolskiej wzdłuż Alei Zwycięstwa (do Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych).

W ramach pierwszego projektu pt. „Rozbudowa sieci ciepłowniczej z wysokosprawnej kogeneracji w Gdyni Południe – w obrębie dzielnic Orłowo i Mały Kack” zostanie zbudowana sieć ciepłownicza o długości 2.83 km oraz węzły cieplne dla istniejących obiektów planowanych do podłączenia. W ramach Projektu nr 2 (Ograniczenie niskiej emisji poprzez likwidację lokalnych źródeł ciepła i budowę wysokosprawnej sieci ciepłowniczej od ul. Stryjeńskiej w kierunku Placu Górnośląskiego w Gdyni) zostanie zbudowana sieć ciepłownicza o długości 2.65 km oraz węzły cieplne. Celem projektu jest zmniejszenie zużycia energii pierwotnej, ilości gazów cieplarnianych oraz spadku emisji pyłu. Tego rodzaju działania przyczynią się do zapewnienia poprawy jakości powietrza na terenie wspomnianych dzielnic, a co za tym idzie – zwiększenia poziomu komfortu życia.

Reklama na portalu expressbiznesu.plReklama na portalu expressbiznesu.pl