Partnerzy

Wyszukiwarka

Samorząd
Powiat Tczewski 1000-nym beneficjentem EFS

Władze Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego podpisały tysięczną umowę na dofinansowanie z UE w ramach EFS (Europejskiego Funduszu Społecznego). Tysięcznym beneficjentem jest Powiat Tczewski, który dzięki środkom unijnym otrzyma wsparcie w wysokości 2,6 mln złotych. Uzyskana dotacja zostanie przeznaczona na zrealizowanie drugiej edycji projektu pn. „Lokalny System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w partnerstwie tczewskim”. 14 lutego w Urzędzie Marszałkowskim […]

Redakcja
2020-02-18
2 minuty czytania

Władze Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego podpisały tysięczną umowę na dofinansowanie z UE w ramach EFS (Europejskiego Funduszu Społecznego). Tysięcznym beneficjentem jest Powiat Tczewski, który dzięki środkom unijnym otrzyma wsparcie w wysokości 2,6 mln złotych. Uzyskana dotacja zostanie przeznaczona na zrealizowanie drugiej edycji projektu pn. „Lokalny System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w partnerstwie tczewskim”.

14 lutego w Urzędzie Marszałkowskim została podpisana tysięczna umowa w ramach EFS. Powiat Tczewski uzyskał dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą: „Lokalny System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w partnerstwie tczewskim”. Umowę ze strony Powiatu Tczewskiego podpisali: Starosta Tczewski – Mirosław Augustyn oraz Wicestarosta – Piotr Cymanowski, natomiast z ramienia samorządu Wojewódzkiego – Marszałek, Mieczysław Struk oraz Wicemarszałek, Wiesław Byczkowski.

W imieniu samorządu Powiat Tczewskiego, bardzo dziękuję Panu Marszałkowi za to wyróżnienie. Innowacyjność realizowanego przez nas projektu polegać będzie na kompleksowym wykorzystaniu potencjału partnerów z sektora administracji publicznej, przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych. – mówi Starosta Tczewski, Mirosław Augustyn – Takie podejście pozwoli na sprawny przepływ informacji, dzięki czemu nie będzie powielał wsparcia realizowanego w ramach innych projektów. Dzięki dofinansowaniu, osoby uczestniczące w projekcie będą mogły skorzystać m.in. z terapii psychologicznej, uzależnień, brokera pracy i edukacyjnego, doradztwa specjalistycznego, warsztatów, szkoleń i kursów oraz praktyk i staży zawodowych.

Celem głównym projektu jest zmniejszenie poziomu ubóstwa i włączenie społeczne poprzez wzrost aktywności społecznej i zawodowej osób wykluczonych społecznie. Do najważniejszych działań w projekcie będą należały działania w zakresie aktywizacji społecznej oraz możliwość skorzystania z terapii psychologicznej. Dostępne będzie również wsparcie asystenckie, animacyjne i streetworkingowe. Projekt zakłada również wsparcie w wejściu na rynek pracy – brokering pracy i doradztwo zawodowe.

Reklama na portalu expressbiznesu.plReklama na portalu expressbiznesu.pl