Partnerzy

Wyszukiwarka

Biznes
Idea Bank wybiera tryb zdalny

Okazuje się, że luzowanie obostrzeń nie dla wszystkich musi oznaczać powrót do pracy stacjonarnej. O przestrzeniach biurowych mogą zapomnieć pracownicy Idea Banku. Przedstawiciele instytucji podczas konferencji prasowej poinformowali, że 40% zatrudnionych pracowników ma na stałe pracować w trybie zdalnym. Na obecnym etapie ponad 90% pracowników zatrudnionych w Idea Banku wykonuje swoje obowiązki z trybie zdalnym. […]

Redakcja
2020-05-21
2 minuty czytania

Okazuje się, że luzowanie obostrzeń nie dla wszystkich musi oznaczać powrót do pracy stacjonarnej. O przestrzeniach biurowych mogą zapomnieć pracownicy Idea Banku. Przedstawiciele instytucji podczas konferencji prasowej poinformowali, że 40% zatrudnionych pracowników ma na stałe pracować w trybie zdalnym.

Na obecnym etapie ponad 90% pracowników zatrudnionych w Idea Banku wykonuje swoje obowiązki z trybie zdalnym. Niespełna połowa z nich (około 40%) ma kontynuować swoją pracę w sposób zdalny po załagodzeniu wszelkich obostrzeń. Jedną z przyczyn mogą być finanse. Okazuje się, że w I kwartale 2020 roku Idea Bank odnotował zysk na poziomie 1.65 miliona złotych netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 83.13 miliona złotych straty rok wcześniej. Proces minimalizacji kosztów wciąż postępuje, a jego docelowy rezultat ma wynieść 100 milionów złotych. Koszty finansowania spadły o 0.76pkt.proc. W stosunku do analogicznego okresu roku 2019.Czy szalejąca epidemia może przyczynić się do całkowitego przejścia na tryb zdalny?

– Jesteśmy też technologicznie przygotowani na stopniową automatyzację procesów, a także pracę zdalną, co przetestowaliśmy z dobrym efektem w ostatnich tygodniach. To jest nasz strategiczny kierunek rozwoju – mówi prezes Jerzy Pruski.

Warto podkreślić, że owa strategia posiada bardzo stabilne fundamenty w postaci Idea Cloud, zaś sam bank jest obecny ponadto w chmurze publicznej standardów PolishCloud. Kolejne etapy rozwoju zakładają pełną – Mobilną Bankowość dla MŚP oraz dalszą automatyzację procesów, połączoną ze stopniową migracją z oddziałów do kanałów online.

Wszystkie te pozytywne działania i zmiany są możliwe dzięki nadzwyczajnej konsekwencji, z jaką wprowadziliśmy i kontynuujemy proces autonaprawy. Udało się nam stworzyć zdrową organizację, wewnętrznie dobrze skalibrowaną i odporną na wstrząsy zewnętrzne. Elastycznie reagujemy na zmiany koniunktury. Co istotne, w przeciwieństwie do wielu innych banków, mamy wciąż przestrzeń do absorpcji obniżek stóp procentowych przez RPP. Nie mogę powiedzieć, że przyszłość makroekonomiczna rysuje się w optymistycznych barwach, ale mogę stwierdzić, że jesteśmy w maksymalny możliwy sposób przygotowani na aktualne wyzwania – dodaje prezes Idea Banku.

Reklama na portalu expressbiznesu.plReklama na portalu expressbiznesu.pl