Terminal kontenerowy DCT, usytuowany w Porcie Gdańskim, systematycznie poszerza zakres terytorialny swych klientów. Od kilku lat buduje swoją pozycję także na rynkach Czech i Słowacji. Każdego roku przez ten terminal przechodzą dziesiątki tysięcy kontenerów wypełnionych towarami pochodzącymi z tych krajów lub tam wysyłanych. Aby jeszcze bardziej podnieść poziom ich obsługi, władze DCT Gdańsk zdecydowały, że […]
Redakcja
2020-09-10
2 minuty czytania
Terminal kontenerowy DCT, usytuowany w Porcie Gdańskim, systematycznie poszerza zakres terytorialny swych klientów. Od kilku lat buduje swoją pozycję także na rynkach Czech i Słowacji. Każdego roku przez ten terminal przechodzą dziesiątki tysięcy kontenerów wypełnionych towarami pochodzącymi z tych krajów lub tam wysyłanych.
Aby jeszcze bardziej podnieść poziom ich obsługi, władze DCT Gdańsk zdecydowały, że konieczne jest posiadanie reprezentanta, współpracującego ściśle z klientami istniejącymi u południowych sąsiadów Polski. Do zespołu DCT Gdańsk, jako menedżer ds. rozwoju biznesu na Czechy i Słowację, dołączyła Adéla Kurečková:Będzie pracować z lokalną branżę logistyczną oraz właścicielami ładunków, aby mogli oni poznać i wykorzystać możliwości, jakie daje transport przez terminal DCT Gdańsk.
Klienci z państw pozbawionych dostępu do morza, w wyborze – oddalonego od nich o setki kilometrów portu – kierują się nie tylko kosztem transportu, ale także potrzebują gwarancji, że ich ładunki będą bezpieczne, a oni zostaną obsłużeni na najwyższym poziomie. Nie byłoby to możliwe między innymi bez bezpośrednich połączeń kolejowych z Czechami, które zostały uruchomione w 2017 roku.