C

Cykl powieści o Białym Wilku jest znany fanom na całym świecie. W Dworze Uphagena będzie można doświadczyć umiejętnego zacierania granic między fantazją a światem realnym.

Dwa lata zajęło zaplanowanie i realizacja niezwykłego foto-projektu „Wiedźmin” małżeństwu fotografów Sylwii Ragan i Andrzejowi Surowiczowi. Przygotowania nie były łatwe, ponieważ przerywała je pandemia. Przez to powstawały w „lukach” pomiędzy zakazami gromadzenia się, chodzenia po parkach i lasach oraz konieczności dopasowania się do wolnego czasu wszystkich zaangażowanych osób.

Mimo tych trudności twórcy i zarazem pomysłodawcy projektu nie poddali się i dzięki temu odwiedzający będą mieli okazję uczestniczyć w interesującym wernisażu oraz podziwiać niesamowite ujęcia Geralta, Yen, Ciri i innych bohaterów cyklu o Białym Wilku. To będzie festiwal zanikania granic pomiędzy fantazją a światem realnym. Pięciu różnych modeli, 10 stylizacji precyzyjnie wykonanych przez najlepszych w Polsce Cosplayerów, odtwórców ról z Wiedźmina”, 6 plenerów i duet fotografów – tak w liczbach prezentuje się foto-projekt Wiedźmin.

Efekty pracy Sylwii Ragan oraz Andrzeja Surowicza będzie można obejrzeć w salach Dworu Uphagena w Gdańsku już 6 kwietnia.

Inne atrakcje

Tego dnia poza spotkaniem z autorami zdjęć, uczestnicy wernisażu będą mogli również poznać najlepszych w Polsce Cosplayerów. Spróbować wiedźmińskiego jadła i eliksirów.  Wziąć udział w Quizie wiedzy o Uniwersum oraz poznać „Stary Świat” wydawnictwa Rebel. Chętni będą mogli dołączyć do gry terenowej poszukiwania potworów wraz z GoOnBoard.

Miejsce: ARCHE Dwór Uphagena w Gdańsku (ul. Prof. Kieturakisa 1).

Data: 6 kwietnia 2024 godz. 14 – 20

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Partnerem medialnym jest Express Biznesu.