Ale nam się „zajubileusiło”. To taki neologizm, który ma oznaczać miłe okoliczności występowania licznych rocznic i obchodów jubileuszowych.
Ale nam się „zajubileusiło”. To taki neologizm, który ma oznaczać miłe okoliczności występowania licznych rocznic i obchodów jubileuszowych.
Ale nam się „zajubileusiło”. To taki neologizm, który ma oznaczać miłe okoliczności występowania licznych rocznic i obchodów jubileuszowych.
Oprócz tego ta forma neologizmu ma się kojarzyć miło i przyjemnie, trochę po leśmianowsku. O ile ktoś jeszcze (oprócz filologów polskich) kojarzy, że Leśmian, który choć nie prowadził bloga ani nie fotografował się na ściankach, to był wielkim poetyckim influenserem. Stworzył swój cudowny styl i uprawiał fantastyczno – liryczne słowotwórstwo, którego nie da się podrobić. Choć wielu próbowało naśladować.
Wracając do jubileuszy lub jubileuszów (obie formy poprawne). Właśnie trzymają Państwo w ręku jubileuszowy, specjalny numer Ekspressu Biznesu. Wszak to wydawnictwo ma już 15 lat!
Na polskim rynku prywatnych, lokalnych wydawnictw prasowych to prawdziwy sukces. Gratulujemy i cieszymy się! Życzymy dobrej formy wydawniczej i finansowej….
Z kolei Gdański Klub Biznesu obchodzi w tym roku swoje 30-lecie. To najstarsza organizacja tego typu w naszym regionie. Działa nieprzerwanie od 1994 roku. Zmieniają się ludzie, stanowiska oraz biznesy, a Klub jest i działa. Ma swoje niewzruszone zasady jak kadencyjne zarządy, niekorzystanie z żadnych środków publicznych (zostawiając pulę bardziej potrzebującym organizacjom pozarządowym). Nie reklamuje się przesadnie, jeśli w ogóle. Jednak, z okazji tego okrągłego jubileuszu zorganizował bardzo wyjątkowe wydarzenie o charakterze otwartym (większość spotkań i eventów Gdańskiego Klubu Biznesu ma charakter zamknięty i jest tylko dla członków tego stowarzyszenia).
Tym razem, wspólnie z Uniwersytetem Gdańskim i szwajcarskim bankiem UBS zaprosił przedstawicieli także innych organizacji przedsiębiorców, samorządów i środowisk akademickich na wykład Głównego Ekonomisty tego szacownego banku pana Paula Donovana. Donovan jest nie tylko wybitnym ekspertem, ale i znanym autorem książek między innymi o zjawiskach inflacji etc. Paul Donovan, wyśmienity mówca, wykładowca, zachwycił publiczność.
Wykład o prognozowaniu ekonomicznym w absolutnie nieprzewidywanych czasach z perspektywy banku szwajcarskiego – okazał się hitem. Mówca zauroczył cudownie logicznym, interesującym, pełnym ciekawych faktów, „kejsów”, autoironii i dystansu wywodem. Nie potrzebował do tego prezentacji, filmików, ani wykresów, czy migających PP. Po prostu użył starożytnej już sztuki retoryki. Dodatkowym smakiem był tam szczególny, brytyjski akcent, który chyba zawsze robi wrażenie. Na koniec, wraz ze specjalistą od rynków wschodzących z UBS odpowiadali na pytania z sali.
Bank UBS, zgodnie z zawartą z Gdańskim Klubem Biznesy umową wyraził zgodę na kilka wywiadów prasowych, ale nie nagrywanie wykładu. Żadnej rejestracji dźwiękowej. To dla nas nowe doświadczenie. Pułapka kryje się nie w ochronie własności intelektualnej, ale w możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji i późniejszej manipulacji wypowiedziami eksperta.