Partnerzy

Wyszukiwarka

Biznes
Wyróżnieni z nagrodami

Tym razem Olivia Centre, największe polskie centrum biznesowe, przyznało pięć nagród głównych oraz trzy wyróżnienia w ramach Olivia Prize.

Redakcja
2025-03-31
4 minuty czytania

Tym razem Olivia Centre, największe polskie centrum biznesowe, przyznało pięć nagród głównych oraz trzy wyróżnienia w ramach Olivia Prize.

Uroczysta gala, w której trakcie wręczono statuetki, odbyła się na 34 piętrze Olivii Star, a patronat nad tegoroczną edycją objął Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita oraz United Nations Global Compact Network Poland.

– Olivia Prize rośnie w siłę z każdym rokiem, co dla nas organizatorów ma niebagatelne znaczenie Z projektu, który początkowo miał wymiar wsparcia promocji przedsiębiorstw działających w Olivii, urasta on do rangi nagród, obejmujących zasięgiem całe województwo i wspierającym liczne projekty społeczne. Cieszymy się, że naszą inicjatywę wspierają tak ważni partnerzy, jak Związek Uczelni im. Fahrenheita czy UN Global Compact Network Poland. Dzięki temu wyróżniane przez nas projekty mogą zyskać jeszcze lepszą promocję i wsparcie, tym bardziej, gdy chodzi o inicjatywy wspomagające rozwój biznesu, projekty ekologiczne, charytatywne i naukowe – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre.

Olivia Centre to największe w Polsce centrum biznesowe, które od 2020 roku przyznaje nagrody najciekawszym inicjatywom biznesowym i społecznym. Tym razem organizator podjął decyzję o rozszerzeniu formuły, przyznaniu nagród czy wyróżnień także obiecującym pomorskim naukowcom oraz ogólnopolskiej instytucji otoczenia biznesu.

 

Nagrodzeni i wyróżnieni

Nagrodę główną w kategorii Olivia Impact 2024 przyznawanej firmom i projektom w największym stopniu przyczyniającym się do rozwoju biznesu zdobyła Agencja Rozwoju Pomorza za realizowany program Invest in Pomerania.

Wyróżnienie w tej kategorii trafiło do zespołu restauracji ARCO by Paco Pérez i Treinta y Tres oraz szefa kuchni Antonio Arcieriego za uzyskanie międzynarodowych nagród (gwiazdka i wyróżnienie Bib Gourmand przewodnika Michelin, La Liste, The Best Chef Awards, Star Wine List, Best of Award of Excellence).

W kategorii Olivia Harmony, przyznawanej projektom o największym społecznym wymiarze nagrodę główną zdobyła firma Capgemini Polska. Przyznano statuetkę za inicjatywę, która pozwoliła spełnić bożonarodzeniowe marzenia podopiecznych Domu Opiekuńczego im. Korczaka w Gdańsku Oliwie oraz nasadzenie 9000 drzew w 6 lokalizacjach w województwie pomorskim.

Wyróżnienie trafiło do Aspire Systems Poland za inicjatywy środowiskowe, charytatywne oraz akcje na rzecz zdrowia fizycznego i psychicznego.

Tegoroczne nowości

Nową kategorią konkursową była również Olivia Everyday Hero – dla osoby indywidualnej za jej zaangażowanie społeczne. Nagroda trafiła do Karola Grodzickiego. Jury doceniło jego zaangażowanie na rzecz inicjatywy Safe from Harm i przeprowadzenie poprzez platformę e-learningową szkoleń dla ponad 20 tysięcy członków kadry ZHP.

Za wspieranie społeczności sektora usług dla biznesu w Polsce oraz organizację w Gdańsku jednej z najważniejszych konferencji biznesowych nagrodę Olivia Connect 2024 zdobyła Pro Progressio.

 

W tegorocznej edycji po raz pierwszy wręczone zostały nagrody Olivia Hero of the Future. Ich celem jest wsparcie oraz promocja innowacyjnych projektów, realizowanych przez pomorskich naukowców. Kategoria została zorganizowana w partnerstwie ze Związkiem Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita. Za projekty realizowane w 2024 roku nagroda główna trafiła do zespołu, w którego skład weszli: dr inż. Paweł Mazierski, dr inż. Anna Gołąbiewska, dr inż. Beata Bajorowicz i dr inż. Anna Malankowska. W tym przypadku doceniono prace badawczo-rozwojowe w zakresie nowoczesnych technologii fotokatalitycznych przeznaczonych do oczyszczania powietrza i wody pozwalających na optymalizację procesów przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii.

W tej kategorii jury zdecydowało się przyznać także wyróżnienie, które trafiło do rąk zespołu w składzie: dr n. med. Ulana Juhas, dr n. med. Andżelika Borkowska, mgr Joanna Reczkowicz, mgr inż. Zuzanna Margas.

Wyróżniono za inteligentny system analizy i predykcji stanów zapalnych INFLASCOPE działający w modelu SaaS, wykorzystujący rutynowe badania krwi do automatycznej analizy i predykcji stanów zapalnych, gdzie kluczowe jest zastosowanie algorytmów AI i machine learning.

materiały prasowe
fot. Krzysztof Nowosielski/materiały prasowe, Joanna Symeryak

Reklama na portalu expressbiznesu.plReklama na portalu expressbiznesu.pl