D

Do salonów Toyota Walder w Chwaszczynie i Rumi przyjechały pierwsze egzemplarze nowej generacji popularnego i bardzo cenionego SUV’a o nazwie RAV4.

Jego 5 generacja to cztery wersje wyposażenia, dwa rodzaje napędu i zaawansowane silniki.

Toyota RAV4 to prekursor segmentu kompaktowych SUV-ów. Do jego budowy użyto nowej architektury TNGA. Samochód charakteryzuje się nisko położonym środkiem ciężkości i bardzo sztywnym nadwoziem.

Najnowsze RAV4 ma 4600 mm długości, 1855 mm szerokości, a jego rozstaw osi wynosi 2690 mm. W Europie RAV4 dostępny jest z napędem hybrydowym z silnikiem 2,5 l, który w wersji 4×2 osiąga moc 218 KM. Z układem AWD-i jednostka ta rozwija moc 222 KM i rozpędza się od 0 do 100 km w 8,1 s. Tym samym jest to najbardziej dynamiczna odmiana w 25-letniej historii RAV4. Konwencjonalna odmiana kryje pod maską 2-litrowy, wolnossący silnik benzynowy o mocy 173 KM. Do wyboru jest 6-stopniowa manualna skrzynia biegów lub bezstopniowa przekładnia automatyczna.

Wszystkich zainteresowanych odbyciem jazdy testowej nową RAV4 zachęcamy do kontaktu z salonami Toyota Walder w Chwaszczynie przy ul. Oliwskiej 58 oraz Rumi przy ul. Jana 3 Sobieskiego 28.

Toyota Walder, największy w północnej Polsce przedstawiciel marki, zaprasza też do swoich salonów na dni otwarte modelu 23 i 24 lutego.

/raf/