N

Niektórzy pierwsze skrzypce grać mają ponownie, inni dopiero będą się sprawdzać w nowych, odpowiedzialnych rolach. Choć w ostatnim czasie obyło się bez dużych zmian personalnych, to warto wiedzieć, komu powierzone zostały najważniejsze funkcje w regionie.

 

Marek Wierzbicki,

prezes spółki Trefl Sopot

Nowy prezes Trefla Sopot w sporcie działała już od ośmiu lat. Od listopada 2015 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu spółki Atom Trefl Sopot, a w styczniu 2016 roku został jej prezesem. Jego doświadczenie obejmuje także członkostwow radach nadzorczych Trefla Gdańsk (od 2009 roku) oraz Trefla Sopot (od 2015 roku). Tytuł magistra ekonomii zdobył na Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 2000-2010 pracował w firmie Trefl, a od 2010 roku sprawuje funkcję prezesa zarządu w spółce Trefl Toys. Stanowisko prezesa zarządu spółki Trefl Sopot objął w sierpniu.

Łukasz Tomczak,

dyrektor zarządzający Gdańskim Centrum Handlowym Manhattan

Absolwent m.in. Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego po kilkunastu latach aktywności zawodowej m.in. w Warszawie i Poznaniu powrócił w rodzinne strony. Stanowisko dyrektora zarządzającego objął na początku lipca. W Gdańskim Centrum Handlowym Manhattan odpowiada za operacyjne funkcjonowanie obiektu. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie na rynku obiektów komercyjnych. Pracował między innymi dla grupy Caelum Development, CREAM, czy Multi Poland. Dodatkowo prowadził specjalistyczne projekty dla Polskiej Rady Centrów Handlowych. Przez ostanie dwa lata stał na czele agencji Cantal Group, specjalizującej się w doradztwie strategicznych i działaniach public relations.

Jerzy Limon,

dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Prowadzenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Jerzemu Limonowi zostało powierzone ponownie, tym razem na trzy sezony artystyczne. Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego to profesor Uniwersytetu Gdańskiego, autor książek o tematyce szekspirowskiej wydawanych przez wydawnictwa polskie i zagraniczne, licznych artykułów, esejów, recenzji, a także powieści oraz przekładów sztuk elżbietańskich i współczesnych. Prof. Jerzy Limon jest fundatorem i prezesem Fundacji Theatrum Gedanense, która powstała w 1990 roku w celu odbudowy teatru szekspirowskiego w Gdańsku. Fundacja zapoczątkowała także organizację Międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego.

Igor Michalski,

dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni

Do 31 sierpnia 2022 roku kontrakt dyrektorski przedłużono obecnemu dyrektorowi Teatru Muzycznego w Gdyni. Igor Michalski to absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Od 2014 roku pełni funkcję dyrektora Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W latach 2007 – 2013 kierował Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu oraz odpowiadał za Kaliskie Spotkania Teatralne. W 2011 roku świętował 30–lecie pracy artystycznej. W tym samym roku uhonorowany został Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, który nadany został przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Bogdana Zdrojewskiego. W latach 1982 – 2006 był aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku. W swoim dorobku posiada wiele ról w spektaklach telewizyjnych, filmach fabularnych, serialach telewizyjnych, a także jako lektor w filmach dokumentalnych.