P

Pogłębiarki, barki, holowniki, pchacze, jednostki hydrograficzne, katamarany i wiele innych maszyn oraz jednostek pływających produkuje firma Techno Marine z Malborka.

Po pierwsze: najwyższa jakość

Szukając specjalistycznych maszyn czy jednostek pływających wiele osób przegląda oferty międzynarodowych konsorcjów. Tymczasem firma Techno Marine z Malborka oferuje produkty najwyższej jakości, do tego w atrakcyjnych cenach. Firma jest dobrze znana na rynku producentów łodzi i maszyn: specjalizuje się w kompleksowej budowie m.in. holowników, pogłębiarek i innych jednostek pływających, zbudowanych z laminatu poliestrowo-szklanego, stali i aluminium. Techno Marine oferuje wykwalifikowane usługi, doświadczone zarządzanie, innowacyjne projekty i konstrukcje. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów w połączeniu z najbardziej zaawansowanymi technologiami pozwala na produkcję jednostek pływających w najwyższym standardzie. Do każdego zamówienia firma podchodzi indywidualnie, a dział projektowania czuwa nad zaspokojeniem życzeń klientów. Producent podkreśla, że priorytetem jest bezpieczeństwo, które jest związane z trwałością wszystkich zbudowanych łodzi.

Sprzęt dla wymagających

Produkty malborskiej firmy Techno Marine używane są przez profesjonalistów: pilotów, siły morskie i specjalne, straż przybrzeżną, policję, urząd celny, naukowców, rybaków… Przedsiębiorstwo zajmuje się nie tylko produkcją i dostarczaniem klientowi kompletnych łodzi lub specjalistycznych maszyn oraz części zamiennych, ale oferuje też niezbędne szkolenia oraz zapewnia pomoc techniczną we wszystkich projektach. Jednym z wyrobów polskiego producenta są pogłębiarki – to specjalistyczne maszyny wydobywcze, pływające po zbiornikach wodnych śródlądowych oraz portach morskich, których zadaniem jest wydobywanie z dna pokładów kruszyw i mułu utrudniających żeglugę. Jednostki produkowane przez malborską firmę mogą pracować nawet do 8 metrów głębokości. Warto dodać, że parametry zarówno pogłębiarki, jak rodzaju oraz mocy pogłębiania projektowane są na indywidualne zamówienie w zależności od potrzeb klienta oraz specyfiki akwenu wodnego, na którym maszyny mają pracować.

Do najtrudniejszych zadań

Niewielkie zanurzenie, wydajna głowica ssąca, łatwa obsługa i parametry dostosowane do potrzeb klienta – to główne cechy pogłębiarki, produkowanej przez Techno Marine. Ponieważ pogłębiarki często muszą poruszać się po fragmentach akwenów, gdzie dno znajduje się na niewielkiej głębokości, bardzo istotną cechą dobrej pogłębiarki jest jej małe zanurzenie. Te produkowane przez Techno Marine mogą pływać po wodach o głębokości zaledwie 1,2 metra! Kolejną zaletą jest łatwość i komfort obsługi – załoga pogłębiarki obsługuje wydobycie z pulpitu sterowniczego, znajdującego się w kabinie. Maszyna jest wyposażona w bardzo wydajną głowicę ssącą zasilaną silnikiem dużej mocy, zaś do podnoszenia i opuszczanie tej głowicy producent zaprojektował wyciągarkę (w zależności od preferencji klienta może ona być elektryczna lub hydrauliczna). Głowica, która standardowo wyposażona jest w spulchniacz mechaniczny, może zostać dodatkowo doposażona w spulchniacz hydrauliczny. Całość uzupełnia rurociąg, którym urobek transportowany jest na barkę lub nabrzeże.