K

Krótki poradnik jak dodawać artykuły.

Po zalogowaniu do panelu administratora, z lewej kolumny wybieramy opcje Wpisy->Dodaj nowy. 

Ustawiamy tytuł, wpisujemy treść (szczegóły niżej), ustawiamy datę publikacji wpisu, jak poniżej (po ustawieniu poprawnej daty klikamy OK).

Lead, czyli wstęp do artykułu wpisujemy normalnie lub wklejamy, a po nim ustawiamy kursor i zaznaczamy opcję „Wstaw znacznik Czytaj Dalej”

Pojawi nam się delikatne odcięcie – widoczne w edytorze jako LINIA  z napisem MORE (odcięcie leadu od reszty treści może przydać się w wielu miejscach w przyszłości – w widoku artykułu nic nie widać)

Następnie możemy wpisać/wkleić resztę tekstu (możemy też wkleić całość, ustawić kursor za leadem i wtedy kliknąć ZNACZNIK)

Przechodzimy do wyboru głównej fotografii artykułu (obrazek wyróżniający).

Pokazuje się ładowarka multimediów

Klikamy Dodaj pliki, następnie Wybierz pliki i wybieramy obrazek wyróżniający, gdy się załaduje klikamy Edytuj obrazek.

Obrazki wyróżniające mają proporcje 2:1  – ustawiamy to w opcjach (Krok 2), potem rozciągamy siatkę w proporcjach 2:1 na zdjęciu (KROK 2) i kadrujemy interesujący nas obszar (KROK 3). Klikając Zapisz zatwierdzamy wszystkie poprzednie kroki (KROK 4).

 Po zapisie zmian znów widzimy ładowarkę zdjęć – zaznaczamy nasze zdjęcie klikając na nie (KROK 1) oraz klikamy Wybierz obrazek wyróżniający (KROK 2)

Po uzupełnieniu treści oraz wybraniu zdjęcia Klikamy Opublikuj (za pierwszym razem) lub Zaktualizuj (kolejne edycje).

Cytat

Aby wstawić cytat wpisujemy jego treść normalnie, następnie zaznaczamy i klikamy na Blok z cytatem – po kliknięciu styl sam się zmieni. Efekt działań widać poniżej.

Róża jest piękniejsza niż kapusta, lecz zupa z róży jest gorsza niż kapuśniak

Aby dodać zdjęcie do tekstu ustawiamy kursor w miejscu w którym ma wejść zdjęcie, a następnie klikamy Dodaj medium i postępujemy tak jak przy Obrazku wyróżniającym (bez konieczności ustawiania proporcji 2:1, chyba, że chcemy).

Oczywiście można eksperymentować, bawić się ustawieniami w edytorze – to tylko pozwoli na lepsze zrozumienie jak to wszystko działa.