N

Nasze smartfony są coraz bardziej zaawansowane, ale i droższe. Zależy nam na jakości, za którą jesteśmy gotowi zapłacić, jak i na osprzęcie. Ma to swoje odzwierciedlenie coraz bogatszej ofercie wiodących producentów telefonów komórkowych, jak i akcesoriów do nich, które w skrajnych przypadkach mogą być droższe niż produkty podstawowe.

Trudno wyobrazić sobie połączenie flagowego smartfona z najtańszymi słuchawkami z marketu – chociaż oczywiście nie istnieje żadna przeszkoda, by korzystać z tego typu akcesoriów. Nietrudno zauważyć, że wybierając najtańszy sprzęt, sami ograniczymy sobie radość korzystania z funkcji naszego telefonu (kiepskie słuchawki to równie kiepska jakość dźwięku, który szybko bardziej zacznie nas irytować, niż pozwalać cieszyć się muzyką).

Ubezpiecz akcesoria

Chociaż usługa ubezpieczania elektroniki nie jest jeszcze zbyt popularna w naszym kraju, to trend ten zmienia się bardzo błyskawicznie, a rosnąca konkurencja pozwala nam wybierać w coraz korzystniejszych ofertach. Znalezienie ubezpieczenia za kilka złotych miesięcznie, które obejmie najpopularniejsze szkody, takie jak zniszczenie wskutek zalania, upadku czy też utratę lub kradzież smartfona, i pozwoli znacząco zminimalizować straty finansowe, ogranicza się obecnie do wpisania odpowiedniego hasła w wyszukiwarkę internetową. Pozostaje jednak pytanie, ilu z nas interesuje się przy tej okazji akcesoriami, jakie nosimy zazwyczaj wraz ze smartfonem?

Problem znają przede wszystkim melomani, dla których jakość dźwięku jest niezwykle ważna – słuchawki, których używają do słuchania muzyki z telefonów, często kosztują nawet ponad tysiąc złotych. Utrata lub ich zniszczenie może być równie bolesne co analogiczna sytuacja z samym telefonem. Niestety, duża część ubezpieczycieli nie pokryje w takiej sytuacji naszej straty.

Wybierz mądrze

Dodatkowe opcje podczas ubezpieczania smartfona są naprawdę różne, a te najbardziej popularne możemy znaleźć na przykład w usłudze Mobile Phone Insurance (https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance) brytyjskiego Gadget Cover. Najłatwiej ubezpieczymy telefon na wypadek jego zniszczenia, utraty, kradzieży oraz nieautoryzowanych przez nas transakcji, które wykona złodziej (a dziś telefony bez problemu mogą służyć np. jako zbliżeniowa karta bankomatowa). Pamiętajmy tym samym o naszych akcesoriach, które również możemy utracić w ten czy inny sposób.