P

Po raz drugi z rzędu, za najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto w Polsce uznane zostało Trójmiasto. Tytuł przyznano podczas Gali CEE Shared Services and Outsourcing Awards. 

W uzasadnieniu podkreślano fakt, że Aglomeracja Trójmiejska przyciąga nie tylko coraz więcej projektów inwestycyjnych, ale także poszerza się zakres usług świadczonych przez lokalne centra.

Gala CEE Awards co roku gromadzi przedstawicieli międzynarodowych firm outsourcingowych, samorządów, a także specjalistów z branży nowoczesnych usług dla biznesu (BSS – Business Services Sector) z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Co roku, podczas uroczystej gali organizowanej w Warszawie, przyznawane są nagrody dla  wyróżniających się firm z sektora oraz najważniejszych ośrodków BSS. Po raz kolejny, jednym z nagrodzonych zostało Trójmiasto.

– W roku 2017 udało nam się sfinalizować 6 projektów inwestycyjnych w sektorze usług dla biznesu, co da przeszło 1400 nowych miejsc pracy w regionie. W Trójmieście lokują swoje centra takie marki jak Swarovski, Ricoh czy Marine Harvest – mówi Wojciech Tyborowski, dyrektor Invest in Pomerania.

W sektorze nowoczesnych usług dla biznesu w Trójmieście pracuje już ponad 21 tysięcy osób. Co ważne, stale rośnie nie tylko liczba miejsc pracy, ale także stopień zaawansowania usług świadczonych z tutejszych centrów.

– Trójmiasto to nie tylko centra finansowe. Nasi inwestorzy realizują także usługi z zakresu obsługi procesów logistycznych, zarządzania nieruchomościami, HR, usług prawnych czy IT. Niewątpliwie zbliżamy się do stanu dojrzałości, w którym procesy obsługiwane z Trójmiasta będą coraz bardziej zaawansowane – komentuje Marcin Grzegory, zastępca dyrektora Invest in Pomerania.