W

W Gdańśku powstaje nowy salon Mercedes Benz Witman. Niedawno na budowie zawisła wiecha.

To największa inwestycja, prowadzona przez przedstawiciela marki Mercedes-Benz, gdańską firmę Witman. Nowy salon ma być wyjątkowy – nie dość, że będzie jedynym takim, w Europie, to jeszcze spełniać będzie najwyższe standardy. A na czym polega jego wyjątkowość? Przede wszystkim będzie dedykowany wyłącznie marce Mercedes-AMG. Jeden z nielicznych na świecie takich salonów jest budowany w standardzie Stand Alone.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. W pierwszym zbudowano nowy serwis i salon samochodów używanych (ta część została oddana do użytku już w zeszłym roku), natomiast w drugim od października 2017 r. powstaje salonów sprzedaży nowych samochodów.

 

Nowy salon budowany jest tuż obok istniejącego. Nie będzie to jeden budynek,lecz dwa połączone ze sobą.

Docelowo w Gdańsku będzie salon samochodów osobowych marki Mercedes-Benz na co najmniej 12 eksponowanych samochodów, zaś w pobliżu znajdować się będzie AMG Stand Alonez co najmniej 11 miejscami do ekspozycji samochodów marki Mercedes-AMG. W tym obiekcie, na górnym tarasie, zaplanowano kawiarnię. W salonie funkcjonować będzie także odrębna strefa wydawcza dla samochodów Mercedes-Benz i Mercedes-AMG.

Projekt salonu przygotowała firma Bernatek Architekci, a generalnym wykonawcą drugiego etapu jest Budomex.

Planowany termin oficjalnego otwarcia nowego salonu to październik 2018 roku.