N

Na podsumowanie (Różowego) Października uznawanego na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi, warto przypomnieć sobie podstawowe zasady profilaktyki nowotworowej.

A składają się na nią zarówno dieta zapobiegająca rakowi, aktywność fizyczna, odpowiednio dobrany stanik, a przede wszystkim samobadanie oraz badania kontrolne u specjalistów. Pisaliśmy już na zatokapiekna.pl o super produktach zapobiegających rakowi i zdecydowanie powinny się one znaleźć w menu kobiet dbających o zdrowy biust. O wielu produktach na pewno słyszeliście – leżą na półkach polskich warzywniaków i sklepów: marchewka, papryka, pomidory, zielone warzywa, brokuły, pestki słonecznika i dyni, imbir, zielona herbata. To tylko przykładowe produkty, które zapewniają odporność i profilaktykę nowotworową. Samobadanie jest pierwszym krokiem do wykrycia niepokojącej, utrzymującej się dłużej niż przez kilka tygodni zmiany. Regularne USG oraz mammografia to kolejne narzędzia pozwalające na szybkie wykrycie nowotworu. Nie zapominaj o swoim zdrowiu! Więcej przydatnych informacji na temat profilaktyki nowotworowej znajdziesz w portalu www.zatokapiekna.pl

Estera Gabczenko

wydawca i redaktor naczelna Zatoka Piękna Właścicielka agencji GAB Media, laureatka nagrody Kobieta Sukcesu 2018 roku. Z branżą medialną związana od kilkunastu lat. Jej autorskim projektem jest dwujęzyczny portal zatokapiekna.pl dostarczający informacji z zakresu medycyny estetycznej, anti-aging, wellness i spa oraz stomatologii.