K

Konkurs zorganizowany był już po raz siódmy, a jego celem jest promocja lokalnych produktów i usług. W tym roku nagrodzono przedsiębiorców w czterech kategoriach: mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa, debiut roku oraz inwestycja/inwestor roku.

MIKRO, MAŁE I ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWA
W kategorii mikroprzedsiębiorstw kapituła wyróżniła dwie firmy: usługowy warsztat mechaniki, blacharstwa i lakiernictwa samochodowego Bogusław Łosiak oraz biuro architektoniczne Projekt Grzegorz Piankowski. Pierwszą uhonorowano za 43 lata pracy w rzemiośle branży motoryzacyjnej, wykształcenie wielu pokoleń uczniów i praktykantów oraz przekazywanie techniki rzemieślniczej. Drugą zaś – w uznaniu za 20-letnią działalność w zakresie projektowania budowlanego, realizację wielu projektów architektonicznych na terenie miasta i regionu oraz ciągłe doskonalenie i wzbogacanie oferty, a także przekazywanie wiedzy i umiejętności kolejnym pokoleniom. W kategorii małych i średnich przedsiębiorstw nagrodzono hurtownię papierniczą Elemix s.c. Wyróżnienie odebrali właściciele firmy – Elżbieta i Jan Leszczyńscy – w uznaniu za 26-letnią działalność handlową na rynku detalicznym i hurtowym, nieustanny rozwój sieci sklepów, hurtowni, stworzenie internetowej platformy do obsługi zamówień, podtrzymywanie rodzimej działalności oraz zaufanie wielu klientów i instytucji w powiecie. – Kluczem do sukcesu jest dobra załoga i systematyczna praca. Firma cały czas się rozwija. Rozszerzamy asortyment, rozbudowujemy obiekt, staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów – mówiła właścicielka firmy, Elżbieta Leszczyńska.

DEBIUT ROKU
Za debiut roku kapituła uznała kawiarnię Plumkawka. Firmę wyróżniono za stworzenie nowego punktu gastronomicznego na mapie Starego Miasta nawiązującego do jego tradycji i charakteru. Nagrodę z rąk prezydenta Tczewa odebrała właścicielka firmy – Bogumiła Śliwa. – Na początku było trudno. Słyszałam demotywujące komentarze, ludzie mówili, że w tym mieście nic się nie uda. Jak widać, nie mieli racji – mówiła właścicielka kawiarni.

INWESTYCJA ROKU
Wyróżnienia w kategorii inwestycja/inwestor roku otrzymały dwie firmy: Zespół Opieki Zdrowotnej Medical oraz Grupa GPEC. Zespół Opieki Zdrowotnej Medical sp. z o. o. wyróżniono za utworzenie nowoczesnego kompleksu medycznego, świadczenie na tczewskim rynku usług medycznych na europejskim poziomie oraz uznanie klientów i instytucji powiatu tczewskiego. – Działamy od 1999 roku. Zaczynaliśmy od dwóch małych ośrodków w Turze i w Swarożynie. W tej chwili mamy na liście aktywnej prawie 50 tysięcy pacjentów i 16 przychodni. Mamy nowoczesny rezonans, tomokomputer, pracownie diagnostyczne z zakresu i USG i endoskopii, więc tak naprawdę pacjent, przychodząc do nas, może być kompleksowo przebadany – mówiła wiceprezes firmy, Leokadia Rembiasz-Szenrok. Grupa GPEC została natomiast nagrodzona za wieloletnią działalność i stały rozwój, stworzenie i rozwój infrastruktury ciepłowniczej na terenie Starego Miasta, a także wspieranie jednostek, instytucji kultury oraz podmiotów i organizacji społecznych z terenu całego powiatu.