Z

Z reprezentującą L’assai® Medical Clinic doktor Anastazją Skuras, lekarzem medycyny estetycznej, chirurgiem ogólnym, flebologiem, wieloletnią asystent o/chirurgii naczyniowej Swissmed Centrum Zdrowia oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, lekarzem systemu Zespołów Ratownictwa Medycznego, członkiem International Union of Aesthetic Medicine (UIME) oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, rozmawia Zdzisława Mochnacz.

Dlaczego została Pani lekarzem?

Szczerze mówiąc medycyna była moją pierwszą miłością od najmłodszych lat. Wykazywałam zdolności manualne, nigdy nie potrafiłam usiedzieć w jednym miejscu, wciąż lubiłam coś tworzyć stąd też pewnie naturalnie wybrałam chirurgię już jako nastolatka. Wówczas nikt nie traktował jeszcze tego poważnie ale okazało się, ze to prawdziwa pasja. Dlaczego zostałam lekarzem? Szczerze nie mam pojęcia a już wielokrotnie się nad tym zastanawiałam. Po prostu tak wewnętrznie czuję, że nie mogłabym zajmować się niczym innym. Cieszę się, kiedy mogę pacjentowi pomóc lecząc go lub odkryć jego wewnętrzne piękno szlifując jak diament nie zaś tworzyć kogoś innego, co niestety często zdarza się w dzisiejszych czasach. Dzięki temu mam możliwość realizacji swojej artystycznej strony.

Zgodzi się Pani ze stwierdzeniem: „chirurgia to trudny zawód dla kobiety” ?

Oczywiście. Nie mam tutaj bynajmniej na myśli predyspozycji manualnych, wręcz przeciwnie. Mówię o męskim środowisku bardzo dla kobiet nieprzyjaznym. Pracuję od 15 lat w szpitalach, poradniach, pogotowiu ratunkowym, klinice i mogłabym przytoczyć wiele anegdot na ten temat. Trzeba mieć bardzo twarda skórę by przetrwać. Moja taka się stała poprzez wszystko czego doświadczyłam przez te lata. Seksizm, mobbing, upokarzanie w tej specjalizacji nadal pozostają tematami tabu choć powoli mówi się o tym coraz głośniej. Jeśli ma się odpowiednio dużą determinację osiągnie się swój cel z całą pewnością, choć o wiele lepiej byłoby tą energię zamiast na przetrwanie spożytkować na jeszcze większy rozwój. Z własnego doświadczenia wiem, że mężczyźni chirurdzy pozbawieni kompleksów nie stwarzali problemów, czego wynikiem były często nasze wspólne nowatorskie zabiegi w niektórych placówkach, prace naukowe czy wystąpienia na konferencjach a współpraca układała się bardzo dobrze. Takich kolegów przez te lata spotkałam jednak niewielu.

Reprezentuje Pani Klinikę L’assai Medical Clinic, w której wykonywane są zabiegi z wielu dziedzin medycyny. Proszę powiedzieć co wyróżnia Klinikę?

Nie da się ukryć, iż wszystkie gałęzie medycyny rozwijają się bardzo intensywnie, również medycyna estetyczna. Moim zdaniem największe odkrycie stanowią lipotransfery, czyli autoprzeszczepy tłuszczu. Dzięki tym zabiegom możemy powiększać i modelować różne okolice ciała stosując przy tym całkowicie naturalny i przyjazny pacjentowi materiał. Dotyczy to również modelowania rekonstrukcyjnego. Właśnie takie zabiegi proponujemy naszym pacjentom. Przede wszystkim skupiamy się na tym, by stosować najlepsze preparaty co odróżnia nas od innych gabinetów. Stawiamy na jakość a dopiero w drugiej kolejności na zysk. Pacjent ma czuć się komfortowo, luksusowo i pięknie również po opuszczeniu naszej kliniki. Czym się kierujemy? Potrzebami pacjenta lecz również jego dobrem. Zdarza się, ze pacjent zgłasza się do gabinetu z określonym założeniem, które niekoniecznie jest dla niego dobre. Rozmawiamy wówczas i obrazowo tłumaczymy, który zabieg będzie w danej chwili najlepszy. Dzięki temu budujemy coraz większe zaufanie czego korzyści widać również w terapii.

W kilku słowach proszę zaprosić nowych Gości do Kliniki.

L’assai ® Medical Clinic to nowoczesna Klinika stworzona dla osób ceniących luksus, komfort i profesjonalizm. Od pierwszej wizyty zajmujemy się pacjentem kompleksowo dbając nie tylko o jego bezpieczeństwo, ale również wygodę tak, by czuł się wspaniale. Oferujemy najwyższej klasy usługi podążające za światowymi trendami. Pracujemy jedynie na najlepszych, dostępnych na rynku, produktach. Zabiegi wykonują wyłącznie doświadczeni lekarze z wieloletnią praktyką. Dzięki temu stworzyliśmy markę będącą synonimem perfekcjonizmu i prestiżu. Klinika zlokalizowana jest w sercu Gdyni, obecnie w eleganckim Sea Towers z malowniczym widokiem na morze. Każdy kto nas odwiedzi poczuje magię tego miejsca.