N

Nie tylko ubezpieczenie na wypadek śmierci czy ryzyka zachorowania powinno być profesjonalnie dobrane przez agenta. Ważny jest nie tylko konkretny rodzaj polisy, ale też kwota na jaką opiewa ubezpieczenie. Każdorazowo powinna być ona przeliczona indywidualnie, by nie ponosić zbędnych kosztów w razie konieczności skorzystania z polisy. To właśnie umiejętność doboru odpowiedniego produktu ubezpieczeniowego odróżnia doradcę od sprzedawcy. Można każdego ubezpieczyć na kilka milionów, ale pytanie po co i kto będzie za to płacił?

Jakie zdarzenia zapewniają wypłat ubezpieczenia?

Ubezpieczenia dodatkowe bywają często znacznie ważniejsze od ubezpieczeń podstawowych. Mało kto zdaje sobie sprawę, że choroba czy wypadek powodują nie tylko utratę zdolności do generowania dochodu, czyli zdolności do pracy, ale też i pociągają za sobą potężne koszty leczenia czy rehabilitacji. Ubezpieczenia są m.in. od zachorowań, niezdolności do pracy, uszczerbków na zdrowiu, pobytów w szpitalu czy operacji. Ważne jest, aby doradca, z którym się spotykamy potrafił umiejętnie dobrać polisę. To właśnie od tego jak dobrane jest ubezpieczenie, zależy czy w razie konieczności zostaną nam wypłacone pieniądze. Inną kategorią są ubezpieczenia tzw. na dożycie. Czyli w przypadku naszej śmierci – bliscy otrzymają kwotę ubezpieczenia, a w przypadku dożycia ubezpieczonego końca trwania umowy on otrzymuje konkretną kwotę. Można również tak skonstruować umowę, że po zakończeniu jej trwania otrzymamy zwrot wszystkich zapłaconych składek. I to jest najrozsądniejszy pomysł, wówczas ubezpieczenie przez cały ten czas mieliśmy w „gratisie”. Warto porozmawiać o tym z doradcą. Taki rodzaj polisy działa jak pewien rodzaj oszczędności na życie – i to dosłownie.

Jakich zmian mogę dokonać w swojej polisie ?

Profesjonalne doradztwo to proces wieloletni i bardzo złożony. Praca z klientem zaczyna się dopiero w momencie podpisania umowy, a nie kończy, jak często myślą klienci. Życie się zmienia, zaciągamy zobowiązania, zmieniają nam się dochody, majątek, rodzą się dzieci. Potrzeby są inne czasem nawet z roku na rok. Profesjonalny doradca co najmniej raz w roku robi analizę i daje przestrzeń do zmiany tak, by dostosować ochronę do konkretnych potrzeb. W zależności od produktu można dokupić „umowy” dodatkowe, zmieniać ich wartości, częstotliwość opłacania składek, zawieszać płatności, zmieniać w umowy bezskładkowe, zmieniać wysokość składki. Doradca przy zawieraniu umowy powinien poinformować jakie zmiany będą możliwe i ustalić plan dalszej pracy z klientem.

Co działa na niekorzyść przy wykupieniu polisy?

Na niekorzyść klienta działa przede wszystkim wiek. Osoba im starsza, tym droższa będzie jej polisa. Dlatego właśnie, staram się uświadamiać młodych ludzi o konieczności wykupienia polisy w jak najszybszym czasie. Drugim czynnikiem działającym na niekorzyść są przebyte choroby (nawet takie na pozór niewinne jak nadciśnienie, cholesterol, otyłość, palenie papierosów, alkohol czy też czy bogata historia chorób w rodzinie, niosąca za sobą ryzyko genetyczne. Droższą polisę będą miały również osoby prowadzące niestandardowy tryb życia czyli np. takie które uprawiają ekstremalne sporty, niebezpieczne zawody.

Skąd pomysł na współpracę z Medconnect? Na czym ma ona polegać?

Medconnect to portal kariery dla branży medycznej. Łączy kadrę medyczną z pracodawcami i ośrodkami naukowymi, studentów kierunków medycznych z podmiotami gdzie mogą realizować praktyki. Jest branżową platformą HR–ułatwia pracownikom medycznym znalezienie najciekawszej opcji pracy, a pracodawcy dajemy możliwość wyboru idealnego kandydata. Mnie z tą firmą połączyła przede wszystkim spójność standardów. Najwyższa jakość Medconnect i najwyższa jakość mojej obsługi oraz szeroka gama produktów ubezpieczeniowych, które oferuję. MC poszukiwał kogoś, kto zapewni najwyższe standardy z branży ubezpieczeniowej jego klientom.

Jaką rolę pełnisz w Medconnect?

Jestem wyłącznym agentem obsługujących klientów tego portalu. Moje usługi i doradztwo jest jednym z benefitów, z których mogą skorzystać użytkownicy. Współpraca z użytkownikami MC może odbywać się w dwojaki sposób: w sposób tradycyjny czyli taki, kiedy to klienci mogą skontaktować się ze mną i umówić na indywidualne spotkanie lub też w sposób bardziej nowatorski jakim jest korzystanie z platformy – wówczas część procesu jakim jest analiza potrzeb klienta wykonywana jest online. Umożliwia to specjalnie stworzona aplikacja, w której klient ma możliwość obejrzenia krótkich filmików, w których tłumaczę na czym polega wykupienie polisy ubezpieczeniowej i odpowiadam na najczęściej zadawane pytania.

Czy lekarze bardziej potrzebują ubezpieczenia?

Tak, lekarze bardziej potrzebują ubezpieczenia ponieważ często są na kontraktach. Nie pracują – nie zarabiają, ponieważ nie są zatrudnieni na umowie o pracę. Ich pieniądze są dziełem ich rąk. Gdyby coś im się stało, to jest kłopot. Nie mają żadnej ochrony typu ZUS. Prowadząc działalność, ponoszą duże ryzyko związane z brakiem emerytury. Jeśli nie zadbają o nią teraz, to nie będą mieli z czego żyć kiedy przestaną pracować. To pierwszy powód. Powód drugi – praca lekarza wiąże się z dużym ryzykiem zawodowym. Jakikolwiek uraz ręki, czy wzroku wyłącza lekarza z pracy. Wiele zależy oczywiści od specjalizacji. Dodatkowym ryzkiem jest np. zarażenie wirusem HIV. Ponadto lekarze pracują często znacznie więcej niż przeciętny Kowalski. Pracują ciężko, w stresie – to też czynniki zwiększające ryzyko np. zawału, chorób serca. Przed czym może uchronić polisa? Przede wszystkim przed spadkiem poziomu życia gdyby np. choroba lub wypadek wyłączyły ich z pracy, odpowiedni produkt daje gwarancję emerytury na starość. Korzyści jest bardzo wiele.