R

Różne marki, modele, zróżnicowane wyposażenie i zespoły napędowe, silniki różnych pojemności, rozmaite wersje nadwozia… wybór nowego samochodu nie jest łatwy. Jak sprawdzić, czy dane auto będzie nam odpowiadać i czy nie będziemy żałować wyboru konkretnego modelu?

Kupno nowego samochodu to ważna decyzja. Nie jest to przecież zakup „na chwilę”, wiąże się ze sporym wydatkiem, a samochód musi też spełniać nasze oczekiwania i być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Na rynku wybór nowych aut jest ogromny – jak zatem podjęć tę niełatwą decyzję? Świetnym wyjściem jest wynajęcie samochodu, który nam się podoba i przetestowanie go przez co najmniej kilkanaście dni albo nawet tygodni.

Eksperci zwracają uwagę na to, że kupując nowy samochód zawsze potrzeba czasu na przyzwyczajenie się do niego i poznanie jego zalet (a czasem także i wad) oraz możliwości. Jako minimalny czas na poznanie auta podawany jest tydzień, optymalnie to około miesiąca.

Zazwyczaj kupujący nowy samochód najpierw zapoznaje się z ofertą kilku czy nawet kilkunastu dealerów, wybiera spośród wielu modeli, sprawdza jakie wyposażenie ma dane auto. W końcu udaje się do salonu, odbywa jazdę testową i w końcu decyduje się na zakup. Niestety, nie jest wcale rzadkością, że po kilku czy kilkunastu dniach kupujący zauważa, że samochód jednak nie do końca spełnia jego oczekiwania. Silnik jest za słaby, bagażnik za mały (lub za duży), brakuje jakiegoś dodatkowego wyposażenia… I wtedy pojawia się myśl: trzeba było jednak wybrać inną markę lub inny model. I co wtedy? Na zmianę decyzji niestety jest już za późno. Tymczasem takiego rozczarowania łatwo uniknąć. Jak? Wystarczy wypożyczyć taki samochód, jaki chcemy kupić – na tydzień, dwa, może na miesiąc. Po takim czasie użytkowania zauważa się praktycznie wszystkie cechy (zarówno wady, jak i zalety) danego samochodu i można podjąć decyzję, czy chcemy jeździć właśnie takim autem, czy jednak wybrać inny.

Krótko i długoterminowy wynajem nowych samochodów oferuje gdańska firma Fleet Number One. Korzystający z usług FN1 ma gwarancję otrzymania samochodu w idealnym stanie i ubezpieczonego. I dzięki temu ma czas na podjęcie decyzji – kupić taki, czy nie? Jeśli samochód się nie spodoba, może wynająć inny, tak, by w końcu znaleźć dokładnie taki, jaki potrzebuje. To doskonałe rozwiązanie, pozwalające oszczędzić czas na umawianie się w salonach na kolejne jazdy próbne, dające gwarancję dobrze wydanych pieniędzy i pozwalające uniknąć rozczarowania.

Planujesz kupno nowego samochodu? Najpierw wypożycz takie auto i sprawdź, czy będziesz z niego zadowolony!

/raf/