D

Dnia 1 marca 2019r. w Muzeum Zamkowym w Malborku odbyła się konferencja prasowa w ramach której podpisano umowę dotycząca organizacji zawodów siatkówki plażowej mężczyzn -„World Tour Malbork”.

Umowę o organizacji wydarzenia podpisali dyrektor Muzeum Zamkowego Janusz Trupinda, starosta Mirosław Czapla, wicestarosta Waldemar Lamkowski, burmistrz Marek Charzewski oraz przewodniczący komitetu organizacyjnego – Bartłomiej Sobstyl.

Unikalna sceneria

Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-4 sierpnia 2019r. W turnieju wezmą udział 32 zespoły z całego świata. Organizatorzy mają w planach przygotowanie boisk plażowych oraz nowoczesnych trybun. Walorem przedsięwzięcia jest fakt, iż turniej rozegrany zostanie w unikalnej scenerii średniowiecznego zamku.

„Według nas Malbork i nasz zamek mają taki potencjał, że szkoda go nie wykorzystać. Mamy nadzieję, że będzie to wspaniałe święto dla kibiców, mieszkańców, partnerów oraz wszystkich ludzi związanych z siatkówką.” – powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego Bartłomiej Sobstyl.

„Zamek malborski jest naturalnym tłem, do rozegrania turnieju. Od jakiegoś czasu staramy się, by muzeum stało się miejscem otwartym na ludzi realizujących swoje pasje, realizujących swoje pomysły. Mury mamy grube i wysokie, dlatego zamkowe bramy chcemy otwierać właśnie na takie inicjatywy.” – dodał dyrektor Muzeum Zamkowego Janusz Trupinda

Swojego zadowolenia z organizacji turnieju nie krył także starosta – Mirosław Czapla:

„Bardzo się cieszę, że tą umowę możemy podpisać właśnie w tym miejscu, w murach zamku. Jestem zwolennikiem i pasjonatem sportu. Mam nadzieję, że to ważne wydarzenie przyciągnie wielu kibiców”

„Chciałbym wyrazić swoją satysfakcję, że impreza odbędzie się właśnie tutaj – w Malborku, ponieważ jest to wydarzenie o światowym wydźwięku. To wspaniała promocja dla naszego powiatu i miasta, dlatego chcemy pomóc w jej organizacji” – dodał wicestarosta malborski Waldemar Lamkowski.

Wyjątkowa atmosfera

Miejscem rozgrywek ma być północna fosa zabytkowego obiektu. Niepowtarzalne okoliczności mają na celu wykreowanie wyjątkowej atmosfery, która udzieli się nie tylko zawodnikom, ale także zgromadzonej publiczności. Organizatorzy zapowiadają niezapomniane wrażenia i nie wykluczają organizacji kolejnych turniejów w przyszłości. Współorganizatorami turnieju są Muzeum Zamkowe w Malborku, Miasto Malbork oraz Starostwo Powiatowe w Malborku.