G

Gdańsk-Oliwa

Pierwsze wzmianki na temat Oliwy odnotowano w roku 1186. Wówczas tytułowa dzielnica Gdańska była zaledwie niewielką wioską opactwa cystersów. W roku 1926 stała się oficjalną częścią Wolnego Miasta, a jej charakter, położenie i infrastruktura sprawia, że każdego roku osiedla się w niej coraz więcej młodych osób. Rozwój infrastrukturalny i unikalna architektura przyciągają nie tylko osoby młode, ale także turystów z Polski i Europy. Okazuje się, że zalet Oliwy jest znacznie więcej, a świadczą o tym coraz to nowe inwestycje deweloperskie.

Harmonijnie i z pomysłem

INPRO – grupa deweloperska istniejąca na rynku od ponad 30 lat to marka, której Gdańszczanom przedstawiać nie trzeba. Trójmiejski hegemon rynku pierwotnego bazuje na strategii związanej z inwestycjami kluczowymi. Mówiąc wprost – nie bierze jeńców, nie uznaje półśrodków. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że idea ta przyświecała tytułowej marce także podczas tworzenia prestiżowego osiedla jakim jest Harmonia Oliwska. Nowoczesne osiedle powstaje u zbiegu ulic – Grunwaldzkiej oraz Opackiej. Bezpośrednie sąsiedztwo Parku Oliwskiego oraz geodezyjna osnowa Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego sprawia, że inwestycja została zaprojektowana w taki sposób,by budynki oraz tereny przyległe wpisywały się w otoczenie zieleni niejako uzupełniając harmonijne tło.

Budowa Harmonii Oliwskiej zakłada 4 etapy – Cytra, Rotta, Tercja i Kwarta. Inwestycję tworzą obiekty sześcio- i ośmiokondygnacyjne. Cechą szczególną architektury osiedla będzie elewacja z materiałów szlachetnych oraz wnętrza o podwyższonym standardzie. Zasadniczym celem inwestycji jest stworzenie okolicznym mieszkańcom nowej przestrzeni miejskiej, innymi słowy – miasta w mieście.

Złoty środek

Projekt Harmonii Oliwskiej oraz tempo prac satysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających mieszkańców dzielnicy. W błędzie są jednak ci, którzy uważają, że urbanistyczne przemiany na owym projekcie się kończą. Znalezienie złotego środka okazało się możliwe, a wszystko za sprawą oliwskiej inwestycji ORO renomowanej marki BMC, która postawiła sobie za cel odzwierciedlenie śródmiejskiego charakteru w tętniącej zielenią Oliwie. Nowoczesny apartamentowiec znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu przy ulicy Nowej Opackiej. Tego rodzaju położenie niesie ze sobą wiele zalet, a kluczową pozostaje swobodny dostęp do głównych arterii Trójmiasta. Na uwagę zasługuje także intrygująca struktura architektoniczna.

Prostą, choć atrakcyjną bryłę budynku wyróżniać mają ostatnie kondygnacje, które podkreślone zostaną kontrastową barwą oraz zabiegiem umożliwiającym zastosowanie ustronnych tarasów. Wrażenie estetyczne potęgować ma elegancka i stonowana elewacja łącząca w sobie klasyczną biel z odcieniami szarości oraz grafitu. Nowoczesną stylistykę podkreślają wielkie przeszklenia okien oraz przestronne balkony z malowniczym widokiem. Mieszkania projektowane są z uwzględnieniem potrzeb przyszłych mieszkańców tak, by stworzyły komfortowe przestrzenie i dawały możliwość indywidualnej kreacji wnętrz.