C

Co 3 minuty nowa Corolla opuszcza fabryki Toyoty na całym świecie. Co stanowi o fenomenie tego modelu? Idealna okazja aby bliżej poznać kultowego sedana nadarza się już 30 i 31 marca w trakcie Dni Otwartych na które zaprasza największy w północnej Polsce przedstawiciel marki – firma Walder z salonami w Chwaszczynie i Rumi.

Corolla to najpopularniejszy model w historii. Poprzednia generacja występowała na rynku tylko jako sedan. Najnowszy wariant to powrót do tej nazwy dla pełnej, kompaktowej gamy Toyoty. Od 2019 roku Corolla będzie dostępna zarówno jako sedan, hatchback i kombi na całym świecie.

Najnowsza, 12 generacja samochodu została zaprojektowana zupełnie od nowa na platformie TNGA. Jest to także pierwsza Corolla w wersji sedan, dostępna z napędem hybrydowym.

Nowa generacja już zdążyła zebrać bardzo pozytywne opinie od klientów marki Toyota. A to dopiero początek tej historii: pod koniec kwietnia, w dniach 27-28.04.2019 do salonów trafią modele Hatchnack i Touring Sport – czyli kombi.

Mimo dużego zainteresowania nową Corollą, samochody cały czas są dostępne. W tej chwili czas oczekiwania na nowy samochód uzależniony jest od wersji wyposażenia, a możliwe jest odebranie samochodu nawet w dwa tygodnie od zamówienia– informuje Jarosław Omelańczuk, Kierownik Działu Handlowego z Toyota Walder Chwaszczyno.

Podstawowym napędem w nowej Corolli jest silnik benzynowy 1.6 Valvematic Dual VVT-i o mocy 132 KM, sparowany z 6-biegową, manualną skrzynią biegów lub automatem Multidrive. Ponadto w ofercie jest również napęd hybrydowy znany z Priusa czwartej generacji oraz z Toyoty C-HR – benzynowy silnik 1.8 o mocy 122 KM działa wspólnie z silnikiem elektrycznym o mocy 72 KM (53 kW) i momencie obrotowym 163 Nm. Ta wersja występuje tylko ze skrzynią bezstopniową e-CVT.

Cennik nowej Toyoty Corolli w wersji sedan otwiera kwota 77 900 zł w podstawowej wersji Active. Bogatsza Comfort wymaga dopłaty 9500 zł, a najbogatsza Executive to już koszt minimum 103 400 zł.