B

Baltic Sea Business Mixer&Cee X-Tech City Tour to kolejne wydarzenie z serii dyskusji oraz wystąpień poświęconych dynamicznej gospodarce w obszarze Morza Bałtyckiego. Głównym tematem wydarzenia, które odbyło się w sali konferencyjnej Olivia Sky Club był motyw automatyzacji we wszelkich aspektach współczesnego przemysłu. Gościem specjalnym i głównym prelegentem konferencji był znany polski polarnik, a także przedsiębiorca – Marek Kamiński.

Wśród gości obecnych na sali byli dyrektorzy z centrów usług biznesowych, kluczowi wykonawcy z wiodących firm lokalnych, europejscy oraz rodzimi inwestorzy, a także przedstawiciele ze świata mediów. Prelekcja rozpoczęła się od publikacji dotyczącej współpracy pomiędzy startupami, a dużymi partnerami biznesowymi w Poland Prize zasilanej przez akcelerator „Space3ac”. Misją akceleratora jest rozwój rodzimego sektora kosmicznego poprzez łączenie potrzeb przemysłu i spółek skarbu państwa z potencjałem jaki niosą ze sobą startupy. W tym celu niezbędne jest wykorzystanie doświadczeń ekspertów z dolnego segmentu sektora kosmicznego oraz poprawa jakości finansowania zwłaszcza w aspektach telekomunikacji oraz nawigacji satelitarnej.

Kolejna część panelu dotyczyła kwestii doskonałości i poprawności w zakresie automatyzacji procesów w centrum usług biznesowych na Pomorzu. Tuż po tej prezentacji przed zaproszonymi gośćmi pojawił się główny prelegent – Marek Kamiński. Polski polarnik i przedsiębiorca jest autorem rekordu Guinnessa – jako pierwszy człowiek w historii zdobył oba bieguny. Marek Kamiński znany jest także ze wspólnej wyprawy z niepełnosprawnym Jasiem Melą. W swym wystąpieniu omówił i zaprezentował rolę motywacji oraz koncentracji w życiu biznesowym z uwzględnieniem swej ostatniej wyprawy do Japonii.