W

W Gdyńskim Centrum Filmowym odbyła się gala, podczas której nagrodzono najciekawsze projekty organizacji pożytku publicznego w obszarze wsparcia społecznego. Hasłem jubileuszowej, bo dziesiątej edycji akcji „Podaj dalej ciepło” były „Innowacje społeczne na ludzką miarę”. Laureatem głównej nagrody przedsięwzięcia organizowanego przez Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, PGE Energia Ciepła oraz Gminę Miasta Gdynia zostało Stowarzyszenie „Dlaczego NIE”.

Akcja „Podaj dalej ciepło” wspiera najważniejsze inicjatywy realizowane przez organizacje samorządowe, a także podmioty z obszaru ekonomii społecznej prowadzące działalność na terenie Gdyni. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Innowacje społeczne na ludzką miarę”. Hasło akcji obejmuje promocję projektów oraz inicjatyw na rzecz osób zależnych. Działania te ukierunkowane są na wprowadzenie innowacyjnej jakości w obszarze wsparcia społecznego. Przedstawiciele organizatorów do plebiscytu internetowego wybrali pięć podmiotów, na które głosować można było na stronie www.podajdalejcieplo.pl do 19 marca.

1. Stowarzyszenie Świętego Mikołaja Biskupa – inicjatywa „Mini grupy rodzinne”
2. Fundacja Podróże Bez Granic – inicjatywa „Wyjazd rozwojowy dla kobiet z niepełnosprawnościami”
3. Stowarzyszenie „Dlaczego NIE” – inicjatywa „Dlaczego NIE kulturalnie”
4. Stowarzyszenie Rozwoju Zawodowego i Osobistego „Zielona Myśl” – inicjatywa „Z nową energią”
5. Fundacja na rzecz osób z autyzmem i zaburzeniami rozwoju „Adapa” – inicjatywa „Seniorat i co dalej”

Głównym laureatem akcji zostało stowarzyszenie „Dlaczego Nie”, wspierające osoby niepełnosprawne. Celem stowarzyszenia jest integracja oraz pomoc tymże środowiskom, zaś wsparcie dedykowane jest przede wszystkim dzieciom i młodzieży. Organizatorzy akcji przekazali na ręce przedstawicieli stowarzyszenia czek na kwotę 15.000 zł.

I miejsce – 15 000 zł – Stowarzyszenie „Dlaczego NIE”: „Dlaczego NIE kulturalnie” (8195 głosów)
 II miejsce – 10 000 zł – Adapa, Fundacja na rzecz osób z Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju: „Seniorat i co dalej” (6978 głosów)
 III miejsce – 5 000 zł – Stowarzyszenie Świętego Mikołaja Biskupa: Mini grupy rodzinne (1541 głosów).

Janusz Różalski,
prezes zarządu OPEC Sp.z.o.o

Ta społeczna inicjatywa, realizowana wspólnie z naszymi partnerami, jest klasycznym przykładem wielu naszych akcji mających na celu wspieranie wartościowych pomysłów i działań. Tu nie ma polityki, podziałów, ani drugiego dna. Tu się pomaga, bo się chce, bo czuje się taką potrzebę.

 

 

Elżbieta Biernacka,
prezes stowarzyszenia „Dlaczego Nie”

Poprzez projekt „Dlaczego Nie kulturalnie” chcemy zapobiegać stereotypom w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością i  pokazać sprawnemu społeczeństwu, że osoby z niepełnosprawnością mają prawo spełniać swoje marzenia i realizować zainteresowania. Udział w Akcji Podaj Dalej Ciepło daje nam Ogromną Szansę na realizację tego projektu. Jesteśmy szczęśliwi, że to właśnie nasze stowarzyszenie wygrało tegoroczną – jubileuszową edycję. Cieszymy się bardzo że nasi podopieczni mają tylu fantastycznych przyjaciół, którzy właśnie na nasz projekt zdecydowali się oddać swoje głosy przelewając fale ciepła. Takie akcje uskrzydlają i dają nam to olbrzymia energię do działania.