D

Degustacje win na terenie Trójmiasta odbywają się często i regularnie. Ostatnia z nich miała miejsce w restauracji „Otwarta”. Degustatorzy zgromadzeni w gdańskim lokalu tym razem mieli okazję skosztować win pochodzących od popularnego muzyka – Stinga.

Brytyjski muzyk zaczął interesować się produkcją win kilkanaście lat temu, kiedy to zakupił okazałą posiadłość w Toskanii. Pierwsze wino multiinstrumentalisty powstało w roku 2007, zaś w roku 2016 jedno z napojów jego produkcji znalazło się w prestiżowym zestawieniu „100 najlepszych trunków we Włoszech”. Ciekawostkę stanowi fakt, że nazwy jego win bardzo często pochodzą od tytułów piosenek artysty.

Uczestnicy degustacji mieli okazję skosztować aż czterech rodzajów trunków. Do każdego z nich podano przekąski będące dziełem Marzeny Kępki – szefowej kuchni w restauracji „Otwarta”. Za degustację oraz opowieści związane ze sztuką picia wina, jak również prezentację poszczególnych rodzajów trunku odpowiedzialny był znany trójmiejski sommelier – Przemysław Gwardzik. Po zakończeniu degustacji uczestnicy wydarzenia wzięli udział w konkursie wiedzy o winie. Zwycięski stolik otrzymał nagrodę główną, którą było oczywiście wino z winnicy Stinga.