M

Motława to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dopływów Martwej Wisły. Bynajmniej popularność ta, niewiele ma wspólnego z rozmiarami rzeki – kluczowe znaczenie dla jej rangi ma przebieg oraz położenie, które jest ściśle związane z Głównym Miastem w Gdańsku. Zabytkowa i jedyna w swoim rodzaju architektura okalająca serce Miasta Neptuna dodaje prestiżu rzece, zaś jej charakterystyczne zakole stało się tłem wielu dzieł malarskich oraz fotografii. Okazuje się, że to tylko niewielka część zalet jakimi odznacza się ów obszar Gdańska. Dlaczego warto zamieszkać w okolicach Motławy? Na to pytanie pomogą nam odpowiedzieć eksperci z największych marek deweloperskich na północy Polski.

Luksus w nowoczesnym wariancie

Front Park to nie tylko atrakcyjna lokalizacja z widokiem na Motławę, ale przede wszystkim azyl dla osób ceniących spokój i relaks. Ten wariant „Miasta w mieście” składa się z 136 apartamentów, które zostały zaaranżowane w taki sposób, by uzyskać jak największą przestrzeń do użytkowania. Cechą wyróżniającą osiedle zlokalizowane przy ulicy Sadowej jest oparcie o minimalizm oraz przemyślaną prostotę. Kreatorzy projektu na etapie jego tworzenia postawili przede wszystkim wymowną klasykę kierując propozycję względem entuzjastów dobrego smaku i miłośników architektury na wysokim poziomie. Powierzchnia mieszkań określona została w granicach 41-93 metrów kwadratowych – mieszczą się one w 7 budynkach liczących łącznie 5 kondygnacji. Powierzchnia terenów zielonych to oscyluje w granicach 8 tysięcy metrów kwadratowych, zaś potencjalni właściciele lokali mogą liczyć na 136 miejsc parkingowych.

Życie toczące się nad rzeką

Brabank – Nad brzegiem Motławy. To kolejna propozycja miasteczka, które położone jest tuż przy brzegu rzeki. Sąsiedztwo Głównego Miasta to niewątpliwy walor otoczenia, który nade często stanowi powód podróży turystów z Europy i ze świata. Brabank to osiedle szczególne, które pomimo lokacji w centralnej części miasta, zostało oddzielone od zgiełku i chaosu za sprawą rozlewiska kanału Raduni, który jest otoczony zewsząd zieloną szatą roślin. Unikalne położenie aparamentów umożliwia wyciszenie oraz wypoczęcie w przyjaznym – relaksującym i eleganckim otoczeniu. Na walor położenia osiedla składa się także ogromna ilość restauracji, szkół oraz miejsc związanych z kulturą. Poranna kawa z widokiem na promenady Głównego Miasta, czy wieczorne wyjście na koncert do pobliskiej filharmonii z pewnością wpłynie pozytywnie na samopoczucie większości osób.

Perła Bałtyku i klejnot Motławy

Jeśli Gdańsk nazywany bywa „Perłą Bałtyku” to osiedle „Nowa Motława” możemy z całą pewnością uznać za „Klejnot Motławy”. O ogromnym sukcesie inwestycji realizowanej przez DEKPOL świadczy fakt, że wszystkie apartamenty zostały wyprzedane w mgnieniu oka. W kompleksie „Nowa Motława” znalazło się aż 298 komfortowych mieszkań, które zostały wyposażone w tarasy oraz balkony. Ważną zaletą jest także styl architektoniczny panujący we wnętrzach. Designerzy ze względu na położenie kompleksu obiektów mogli wybierać pomiędzy trzema stylami – klasycznym, industrialnym i skandynawskim, co nadało ofercie elastyki i pozwoliło dopasować lokal względem potrzeb indywidualnych. Harmonijne otoczenie i bliskość newralgicznych obiektów infrastrukturalnych sprawia, że ów rodzaj „Miasta w mieście” jest jednym z najciekawszych rozwiązań urbanistycznych w tej części Gdańska.

Dariusz Radtke,
Dyrektor ds. Marketingu i PR

Ponad dwa lata temu ukończyliśmy realizację nowoczesnego kompleksu Nowa Motława na Wyspie Spichrzów. Inwestycja zlokalizowana tuż nad brzegiem rzeki składa się z dwóch części – blisko 300 apartamentów Nowa Motława oraz Hotelu Number One, w którym znajdują się 172 pokoje hotelowe. W nowoczesnym kompleksie zaprojektowano również przestronną restaurację, salę konferencyjną, podziemny garaż oraz strefę SPA & Wellness z basenem wewnętrznym, saunami i siłownią. Spójna architektura i design wnętrz hotelu to połączenie pracy wybitnych osobowości reprezentowanych przez pracownie architektoniczne: KD Kozikowski Design, Ideograf Pauliny Czurak i Sikora Wnętrza – Jan Sikora. Także na Wyspie Spichrzów aktualnie realizujemy budowę apartamentów Grano Residence oraz Hotelu Grano, które dostarczą łącznie 277 lokali. Bryła budynków przypomina kształtem dawne gdańskie spichlerze, dzięki czemu w harmonijny sposób wpisuje się w architektoniczny krajobraz wyspy. Jednocześnie zadbaliśmy o świeży i nowoczesny charakter projektu, który wyróżni naszą inwestycję na tle sąsiednich budynków.