R

Ruszył nabór do programu „Staż z widokiem na przyszłość” ERGO Hestii. Spółka rekrutuje studentów czwartego i piątego roku zarówno kierunków analitycznych, technicznych, prawnych, jak i słuchaczy marketingu i zarządzania. ERGO Hestia daje im możliwość rozwoju nie tylko w obszarach związanych z ubezpieczeniami, ale również z dopiero rozwijającymi się na polskim rynku ubezpieczeniowym obszarami takimi jak data science, robotyzacja czy pricing.

Śniadanie prasowe nawiązujące do szczegółów programu oraz oferty odbyło się w głównej siedzibie ERGO Hestii w Sopocie. W przedsięwzięciu wzięli udział Małgorzata Sztabińska – Dyrektor Biura Doboru i Rozwoju Kadr ERGO Hestii oraz Mateusz Hirsz – stażysta oraz student Ekonomii, kierunku Finanse i Rachunkowość Uniwersytetu Gdańskiego. Goście konferencji precyzyjnie odpowiadali na liczne pytania dziennikarzy zgromadzonych w sali konferencyjnej.

Jesteśmy jednym z najbardziej atrakcyjnych pracodawców na Pomorzu. Co roku jeden na trzech stażystów zostaje przez nas zatrudniony na dłużej. Co ważne, staże w ERGO Hestii są płatne, ponieważ szanujemy wartość pracy wnoszonej przez studentów. Tym bardziej, że nie polega ona na wspieraniu wyłącznie procesów backoffice’owych. Nasi stażyści zdobywają unikatowe doświadczenie, w największej firmie finansowej na Pomorzu – podkreślała Małgorzata Sztabińska.

W ofercie stażowej dominują propozycje dla studentów kierunków matematycznych i analitycznych. Mają oni możliwość rozwoju w obszarach związanych z IT, data mining (eksploracją danych), automatyzacją, robotyzacją czy pricingiem (polityką cenową). ERGO Hestia nie zamyka się jednak na studentów z innych kierunków – czekają na nich staże w biurze prawnym, komunikacji, marketingu, w obsłudze szkód zagranicznych i w wielu innych obszarach firmy. Warto podkreślić, że staże dla analityków są całoroczne.

Staże w ERGO Hestii dostosowywane są do potrzeb i możliwości studentów. Ubezpieczyciel oferuje elastyczne godziny pracy, tak aby każdy mógł swobodnie kontynuować naukę również na studiach dziennych. Uczestnictwo w programie stażowym to nie tylko praca. To także spotkanie z energicznym zespołem młodych ludzi (średnia wieku pracowników wynosi 36 lat). To również możliwość współpracy z najlepszymi ekspertami z wielu dziedzin i udział w międzynarodowych projektach. Termin zakończenia przyjmowania CV mija 12 maja.