V

VIII edycja międzynarodowej konferencji „Diagnostyka Materiałów i Urządzeń Technicznych” to pełne innowacji połączenie wystąpień, prezentacji, networkingu i dyskusji panelowych. DMIUT 2019 to spotkanie ekspertów kadry technicznej, technologii NDT i instytucji nadzoru i wsparcia. Mamy przyjemność objąć to ważne wydarzenie naszym patronatem medialnym.

Konferencja promuje i propaguje najnowsze trendy i rozwiązania z zakresu badań nieniszczących – głównie materiałów stalowych – pod kątem poprawy efektywności oraz bezpieczeństwa w przemyśle i gospodarce. Szczególnym obszarem zainteresowania są techniki bazujące na właściwościach magnetycznych stali. Metody te pozwalają zarówno na wykrywanie już istniejących defektów, jak również na diagnostykę prewencyjną oraz monitoring, m.in. w zakresie wyznaczania stanu naprężenia oraz zmian mikrostrukturalnych.

Podczas konferencji naukowcy z czterech kontynentów zaprezentują aktualne trendy i kierunki prac badawczych w zakresie diagnostyki prewencyjnej stali na różnych etapach eksploatacji , zjawiska magnetyczne jako baza rozwoju innowacyjnych technik NDT oraz badania podstawowe na rzecz diagnostyki właściwości eksploatacyjnych stali.

Nowa, otwarta formuła pozwoli uczestnikom czynnie uczestniczyć w prezentacjach, referatach i sesjach plakatowych. Dodatkowo, specjalnie zaaranżowana przestrzeń pozwoli na aktywny networking i dyskusje panelowe ekspertów z branży.

Nie ukrywamy, że zależy nam na pokazaniu uczestnikowi nie tylko wiedzy międzynarodowych naukowców, ale również na pokazaniu nowych technologii i aparatur diagnostycznych… a co więcej w tym roku otwieramy się również na obecność startupów dla których tworzymy innowacyjną przestrzeń i specjalny konkurs! – podkreślają organizatorzy.

VIII międzynarodowa konferencja Diagnostyka Materiałów i Urządzeń Technicznych rozpocznie się już 29 maja 2019 roku w gdańskim hotelu Almond, ale już dziś możecie Państwo zostać uczestnikami tej wyjątkowej konferencji, kupując bilet na stronie internetowej http://dmiut.nntlab.com