P

Panattoni Europe to deweloper powierzchni magazynowych, lider branży na Starym Kontynencie. Firma jest już obecna w największych niemieckich, brytyjskich, czeskich oraz polskich miastach. Teraz deweloper postanowił zbudować ogromną halę magazynową w Rumi.

Centrum dystrybucyjne Panattoni Park Tricity North będzie miało powierzchnię liczącą aż 45 tysięcy metrów kwadratowych. Obiekt powstanie w niewielkiej odległości od Bałtyckiego Terminala Kontenerowego i obwodnicy Trójmiasta. Będzie to pojedyncza hala magazynowa klasy A, dostosowana do potrzeb lokalnego rynku. Z centrum mają korzystać przede wszystkim przedstawiciele branż morskich, logistyki i lekkiego przemysłu.

– Najemcy będą mogli skorzystać z najnowocześniejszych rozwiązań składowania towarów, licznych doków, bram z poziomu „0” oraz obszernych placów manewrowych. Dodatkowo obiekt wyposażony będzie w liczne rozwiązania energooszczędne i proekologiczne – zapowiada inwestor. – Położenie inwestycji ma zapewnić korzystne połączenie z regionem i sprawną logistykę w obszarze Trójmiasta – dodaje.

Inwestycja ma być zlokalizowana w Rumi – 8 minut od obwodnicy Trójmiasta, czyli drogi S6 prowadzącej do autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S7, a także 8 km od BCT Gdynia i 10 km od centrum Gdyni. To zapewni korzystne połączenie z regionem i sprawną logistykę w obszarze Trójmiasta, zaś położenie 3 km od trasy wylotowej S6, która przechodzi w autostradę A1, pozwala na szybkie pokonanie kraju od jego północnej do południowej granicy.

– Lokalizacja hal magazynowych w tym regionie to logistyczny strzał w dziesiątkę – uważa Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający z firmy Panattoni Europe. – Trójmiasto znajduje się na szlaku dwóch ważnych paneuropejskich korytarzy transportowych: VI – łączącego Skandynawię z Południową Europą oraz IA, który przecina kraje nadbałtyckie, takie jak Polska, Litwa, Łotwa i Estonia. Obecnością w Trójmieście komunikujemy międzynarodowym firmom, że jesteśmy gotowi na ich przyjęcie i dostosowanie hal magazynowych do indywidualnych potrzeb – podkreśla.

Budowa, zgodnie z planem, ma wystartować w czerwcu 2019 roku, a pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do parku już w trzecim kwartale tego roku. Władze miasta nie kryją zadowolenia.

– Rumia przyciąga coraz większych inwestorów działających na rynkach światowych – mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – To pokazuje, że nasze miasto staje się coraz lepszym miejscem do prowadzenia biznesu. Ogromną zaletą Rumi jest bliskość bocznicy kolejowej, umożliwiającej transport towarów wielkogabarytowych. Umiejscowienie naszych terenów przemysłowych w Dolinie Logistycznej Portu w Gdyni czyni Rumię drugą najbardziej atrakcyjną inwestycyjnie lokalizacją na Pomorzu, zaraz po Gdańsku – podsumowuje burmistrz.