T

Tegoroczny bal, pod hasłem Share together, który patronatem honorowym objęli między innymi Tunç Üğdül, Ambasador Republiki Turcji w Polsce, oraz Serdar Davran, Honorowy Konsul Generalny Republiki Turcji w Gdańsku, tym razem odbył się w Amber Expo.
Bal poprowadzili Dorota Sobieniecka-Kańska i Maciej Orłoś, ze wsparciem Marka Kańskiego i Macieja Kosycarza podczas licytacji, do tańca zagrał zespół Rama 111, zaśpiewała Agnieszka Babicz. O menu zadbała restauracja Amber Side. Orientalną ozdobą wieczoru był pokaz i nauka tureckich tańców ludowych przygotowany przez zespół ze szkoły Tureckie Klimaty z Krakowa.
Tradycyjnie wiele emocji wywołały charytatywne aukcje, w których licytowane były przedmioty podarowane przez naszych wspaniałych darczyńców, a w nich między innymi: piękne porcelanowe tureckie filiżanki z tygielkiem, koncert Artura Andrusa i spotkanie z Artystą, Grafika Waldemara Marszałka, ręcznie tkany turecki kilim, koszulka Ronalda, zestaw zdjęć Zbigniewa i Macieja Kosycarzy.
Bal organizowany był z myślą o osobach, których życie zmierza do kresu, oraz ich opiekunach rodzinnych. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, partnerom i sponsorom, dzięki których zaangażowaniu udało się zebrać ponad 205 000 zł.
Całkowity dochód z balu i aukcji zostanie przeznaczony na finansowanie opieki nad pacjentami Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, a także wsparcie budowy Centrum Opieki Wytchnieniowej.