W

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku miała okazję gościć kandydatów do Parlamentu Europejskiego z sześciu głównych komitetów. Podczas wydarzenia organizowanego przez Pracodawców Pomorza, Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza kandydaci dyskutowali na temat kondycji europejskiej gospodarki.

fot. Pracodawcy Pomorza

W debacie udział wzięli kandydaci otwierający listy wszystkich zarejestrowanych w gdańskim okręgu wyborczym komitetów. Udział w debacie wzięli :

  • Janusz Lewandowski (Koalicja Europejska PO-PSL-SLD-.N-Zieloni
  • Anna Błaszczyk (Kukiz 15’)
  • Anna Fotyga (Prawo i Sprawiedliwość)
  • Anna Górska (Lewica Razem Partia Razem, Unia Pracy, RSS)
  • Beata Maciejewska (Wiosna Roberta Biedronia)
  • Maciej Zborowski (Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski)

Na debacie zabrakło przedstawiciela z Komitetu Wyborczego Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy.

fot. Pracodawcy Pomorza

Arbitrem dyskusji był politolog Jarosław Och z Instytutu Politologii Uniwersytetu Gdańskiego. Debata została podzielona na trzy główne części w których zapytano kandydatów o kwestie związane z regionalnymi branżami, które wymagają wsparcia przez UE z wykorzystaniem funduszy strukturalnych, swobody regionów w wydatkowaniu tychże środków, wejścia Polski do strefy Euro, wsparcia UE względem małych przedsiębiorstw, a także sprawy przekopu przez Mierzeję Wiślaną. W kolejnej części panelu względem zadawania pytań uprzywilejowani byli przedsiębiorcy, zaś w ostatniej części przedstawiciele mediów i goście zgromadzeni w sali.