P

Powód 5: Błyskawiczna realizacja
Uśredniony czas budowy domu w wariancie tradycyjnym wynosi 4 lata. Na czas realizacji wpływa kilka czynników, a do najważniejszych zaliczamy technologię budowy, specyfikę projektu budowlanego oraz wysokość środków finansowych jakimi dysponuje inwestor. Współczesne technologie oraz techniki stosowane w budownictwie pozwalają ten czas znacznie skrócić. Błyskawiczną realizację gwarantuje budowa domu w technologii modułowej – jest to najbardziej zaawansowana forma prefabrykacji we współczesnym budownictwie.

Najbardziej powszechnym rodzajem budowy w Polsce jest budowa domu murowanego. Jest to technologia budowy tradycyjnej w której podstawę stanowi sporządzenie szczegółowego harmonogramu prac. Konwencjonalna budowa domu murowanego zakłada cztery główne etapy – stan zerowy, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty oraz stan deweloperski.
Zwieńczeniem są prace wykończeniowe, które pomimo pełnej nadziei nazwy przebiegają żmudnie i wymagają sporej cierpliwości u realizatorów.

W jaki sposób przyspieszyć budowę domu? Wystarczy wybrać inną technologię.
Firma ELMOT zapewnia błyskawiczny czas realizacji dotyczy domów modułowych w standardzie pasywnym, w stanie w pełni wykończonym, gotowym do zamieszkania. Termin realizacji, od podpisania umowy do oddania domu do użytkowania wynosi ok. 8 miesięcy. W tym czasie firma przygotowuje pełną dokumentację budowlaną, uzyskuje decyzję o pozwoleniu na budowę, następnie wykonuje fundamenty i przyłącza instalacji, montuje i wykańcza dom oraz uzyskuje stosowne dokumenty pozwalające na jego użytkowanie.

Przypomnijmy, że domem pasywnym nazywamy swego rodzaju standard wznoszenia obiektów budowlanych, które wyróżniają przede wszystkim bardzo dobre parametry izolacyjne oraz zastosowanie szeregu rozwiązań mających na celu zredukowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji. Budowa domu pasywnego cechuje się uzyskaniem największego procentu energooszczędności. Obecnie – nowoczesne obiekty pasywne odznaczają się energooszczędnością na poziomie 90% względem tradycyjnych brył. Budowa domu w standardzie pasywnym wymaga zastosowania innych materiałów budowlanych, precyzyjniejszej izolacji termicznej oraz wykonaniem dodatkowych instalacji – np. systemu rekuperacji.

Jarosław Wasielewski,
Prezes firmy ELMOT

Nasi klienci najbardziej cenią nas za cierpliwość i otwartość w relacjach, elastyczność, kompetentną kadrę, a przede wszystkim za szybkość realizacji. Stale podnosimy nasze kwalifikacje. Doskonalimy procesy planowania, przygotowania i samej produkcji. Największym projektem mieszkaniowym, który do tej pory zrealizowaliśmy jest zespół budynków PLUTO. Obiekt mieszkalny o powierzchni 4300m2 podzielony na trzy budynki o łącznej liczbie 76 mieszkań. PLUTO składa się ze 180 modułów, które zostały wyprodukowane w 7 miesięcy. Montaż budynku na miejscu został zakończony po upływie zaledwie 2 miesięcy.