T

Toyota Walder już po trzeci zorganizowała „Noc Muzeów”. Podpinając się pod ogólnopolskie wydarzenie, największy w północnej Polsce dealer Toyoty po raz kolejny przyciągnął do salonu w Rumi setki klientów i miłośników marki.Dla gości przygotowano szereg atrakcji – między innymi degustację sushi oraz tradycyjnych ciasteczek z wróżbą. Nie zabrakło też konkursów z nagrodami. Uczestnicy imprezy mogli podziwiać pokazy tańca dzieci z zaprzyjaźnionej Szkoły Sportowej. Ambasador Toyota Walder – Mistrz Olimpijski Leszek Blanik, przygotował niezwykły pokaz gimnastyki sportowej.
Wśród eksponatów samochodowych znalazły się kultowe modele Toyoty z lat 80-tych i 90-tych. Najstarszymi były Land Cruiser oraz Celica. Ponadto w salonie zaparkowały dwa egzemplarze Corolli, w tym jedna w wersji 4WD, czyli z napędem na 4 koła oraz RAV4 II generacji, która produkowana była w latach 2000-2005. Bezpośrednio przy wejściu prezentowany był model AE92 – jest to stosunkowo rzadko spotykana w Polsce odmiana Corolli.
Dużym zainteresowanie miłośników motoryzacji cieszyły się przepołowione modele silnika, skrzyni biegów, a także akumulatorów z hybrydowych modeli Toyota. Do dyspozycji dzieci dealer oddał model Aygo… który najmłodsi klienci mogli dowolnie przyozdobić własnymi malunkami. Starsi klienci oglądali z kolei nowości z „Potęgi 7 premier”.
Noc Muzeów w salonie Toyota Walder stała się już wizytówką tego dealera i jest to w tej chwili jedyna tego typu akcja wśród trójmiejskich salonów samochodowych.