E

ERGO Hestia daje studentom możliwość rozwoju nie tylko w obszarach związanych z ubezpieczeniami, ale również z dopiero rozwijającymi się na polskim rynku ubezpieczeniowym obszarami takimi jak data science, robotyzacja czy pricing. Doskonałym przykładem takich działań jest program pt. Staż z widokiem na przyszłość.W ofercie stażowej dominują propozycje dla studentów kierunków matematycznych i analitycznych. Mają oni możliwość rozwoju w obszarach związanych z IT, data mining (eksploracją danych), automatyzacją, robotyzacją czy pricingiem (polityką cenową). ERGO Hestia nie zamyka się jednak na studentów z innych kierunków – czekają na nich staże w biurze prawnym, komunikacji, marketingu, w obsłudze szkód zagranicznych i w wielu innych obszarach firmy. Warto podkreślić, że staże dla analityków są całoroczne.
Staże w ERGO Hestii dostosowywane są do potrzeb i możliwości studentów. Ubezpieczyciel oferuje elastyczne godziny pracy, tak aby każdy mógł swobodnie kontynuować naukę – również na studiach dziennych. Uczestnictwo w programie stażowym to nie tylko praca. To także spotkanie z energicznym zespołem młodych ludzi (średnia wieku pracowników wynosi 36 lat). To również możliwość współpracy z najlepszymi ekspertami z wielu dziedzin i udział w międzynarodowych projektach.
– Staż pozwolił mi wybrać kierunek, w którym chcę się rozwijać. Doceniam możliwość współpracy przy nowoczesnych, ciekawych projektach. ERGO Hestia to świetne miejsce do pracy, rozwoju i nawiązywania nowych relacji – ocenia Mateusz Hirsz, stażysta i student na kierunku Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Gdańskim. – Okazało się, że już od czerwca zostanę zatrudniony na umowę o pracę. To świetne zakończenie mojego stażu.

Małgorzata Sztabińska,
Dyrektor Biura Doboru i Rozwoju Kadr ERGO Hestii

– Jako jeden z liderów rynku ubezpieczeń należymy do najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Co roku jeden na trzech stażystów zostaje przez nas zatrudniony na dłużej. Co ważne, staże w ERGO Hestii są płatne, ponieważ szanujemy wartość pracy wnoszonej przez studentów. Tym bardziej, że nie polega ona na wspieraniu wyłącznie procesów backoffice’owych. Nasi stażyści zdobywają unikatowe doświadczenie, w największej firmie finansowej na Pomorzu.