G

Gdyński Park Naukowo-Technologiczny ujawnił wielką moc płci pięknej za sprawą spotkania organizowanego przez Lean In Poland we współpracy z członkiniami Stowarzyszenia Kobiet Biznesu, Soroptimist International – Gdańsk, WISTA Women’s International Shipping and Trading Association oraz Kongresu Kobiecego Słupsk.

Wśród gości zaproszonych na wydarzenie nie brakowało znamienitych kobiet. Wśród nich znalazła się m.in. Aleksandra Dulkiewicz oraz Magdalena Adamowicz, która zaprezentowała najważniejsze punkty swego działania na rzecz budowania międzynarodowej koalicji przeciwko mowie nienawiści. IMAGINE THERE’S NO HATE – bo pod takim hasłem Pani Magdalena spotkała się w Stanach Zjednoczonych z kongresmenką – Marcy Kaptur oraz twórczynią marki Lean In oraz Dyrektor Generalną Facebook – Sheryl Sandberg ma na celu ukazanie siły w wariancie kobiecym – niezwykle ważnej w realizowaniu wyższych celów.

W kolejnej części panelu zgromadzone panie dyskutowały na temat metod zatrzymania spirali nienawiści, która coraz intensywniej zbiera swe żniwo we współczesnym społeczeństwie.
Założeniem międzynarodowej koalicji przeciwko mowie nienawiści są trzy kluczowe filary :

  • zrozumieć i zapobiegać
  • poprawić i egzekwować prawo
  • nieść pomoc ofiarom

Kontekst merytoryczny spotkania miał na celu wypracowanie skutecznych rekomendacji działań, aby umożliwić zaangażowanie i siłę kobiet żyjących w XXI wieku, których zadaniem jest kreowanie lepszej jakości życia nie tylko w skali w kraju, ale także w skali świata.

Magdalena Adamowicz,

Dzięki międzynarodowej koalicji przeciwko mowie nienawiści chcę rozwiązać wielki problem, być może najważniejszy, który dotyka wszystkich: dzieci w szkole, młodzież w Internecie, seniorów, samotne matki albo matki z wieloma dziećmi, biednych, bogatych, „zbyt” ładnych i „zbyt” brzydkich, celebrytów i osoby nikomu nieznane – każdy to poczuł albo może poczuć na własnej skórze.