Partnerzy

Wyszukiwarka

Samorząd
W „Copernicusie” Oddział Wewnętrzny odciąży OIOM

Podniesienie jakości leczenia oraz komfortu pacjentów – to cel zakończonego właśnie remontu pomieszczeń Oddziału Chorób Wewnętrznych i Hipertensjologii Szpitala im. Mikołaja Kopernika (ul. Nowe Ogrody 1-6, IV piętro). W uroczystości otwarcia odnowionego oddziału, która odbyła się 13 listopada br., uczestniczyli: czł. Zarządu w Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim Agnieszka Kapała -Sokalska, wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk, przedstawiciele administracyjnych […]

Redakcja
2019-11-22
3 minuty czytania

Podniesienie jakości leczenia oraz komfortu pacjentów – to cel zakończonego właśnie remontu pomieszczeń Oddziału Chorób Wewnętrznych i Hipertensjologii Szpitala im. Mikołaja Kopernika (ul. Nowe Ogrody 1-6, IV piętro). W uroczystości otwarcia odnowionego oddziału, która odbyła się 13 listopada br., uczestniczyli: czł. Zarządu w Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim Agnieszka Kapała -Sokalska, wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk, przedstawiciele administracyjnych służb odpowiedzialnych za opiekę zdrowotną, szefowie pomorskich szpitali – ciekawi nowego standardu tego Oddziału. Duchowego wsparcia pacjentom i personelowi placówki udzielił ks. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Przewodnikiem po placówce był ordynator
– dr n. med. Jacek Drozdowski

Jego dumą jest sala intensywnego nadzoru medycznego, licząca 12 stanowisk, z których każde wyposażone jest w monitor i aparaturę do bieżącego kontrolowania parametrów zdrowia pacjenta, takich jak: ekg, tętno, puls, oddech, ciśnienie, temperatura, ponadto tzw. wskaźników mokrych, czyli danych z wnętrza ciała pacjenta. Zainstalowano też tam nowoczesne urządzenia telemetryczne. Wyposażenie to niewiele się rożni od Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej z SOR-u i może w razie potrzeby przejąć stamtąd niektórych pacjentów.
Do nietypowego wyposażenia należy specjalny pokój z dwoma stanowiskami dla pacjentów bardzo otyłych – z wagą przekraczającą 200 kg. Nawet drzwi do tego pokoju mają powiększoną szerokość, nie mówiąc już o nietypowych urządzeniach higienicznych. Ponadto pacjenci potrzebujący szczególnej intymności podczas takich czynności i zabiegów, mogą być przewożeni do specjalnej łazienki, przystosowanej do ich potrzeb.
Jest gabinet zabiegowy, izolatka ze śluzą i pracownia kardiologiczna, umożliwiająca wykonanie prostszych zabiegów. Poważniejsze przypadki kardiologiczne przekazuje się na Oddział Kardiologiczny Szpitala św. Wojciecha na Zaspie.
Tajemniczo brzmiąca dla przeciętnego obywatela nazwa hipertransjologia oznacza leczenie pacjentów z podwyższonym i nieunormowanym ciśnieniem.
Nastąpiło doposażenie 40 łóżkowego oddziału w najnowszej generacji sprzęt. Pacjenci mają do dyspozycji od 1 os. do maksymalnie 4 osobowych sal łóżkowych z dostępem do samodzielnych węzłów sanitarnych (oprócz 12 łóżkowej sali zwiększonego nadzoru)..Wymianie uległa cała infrastruktura, a w szczególności instalacja teletechniczna, która została dostosowana do działania elektronicznej wymiany danych. W wyniku remontu została wykonana instalacja wentylacji mechanicznej i klimatyzacji. Całkowity koszt inwestycji to 7.976.340 zł, w tym dotacja z samorządu województwa pomorskiego – 7.740.000 zł
W trakcie podobnego remontu jest aktualnie drugi oddział tej samej specjalności.

Reklama na portalu expressbiznesu.plReklama na portalu expressbiznesu.pl