Partnerzy

Wyszukiwarka

Lifestyle
Otwarto filię Muzeum Narodowego w Gdańsku

Przedostatni weekend maja jest szczególny dla Muzeum Narodowego w Gdańsku. W sobotę, jedna z filii – Oddział Sztuki Nowoczesnej w Pałacu Opatów został otwarty dla zwiedzających. Na osoby pragnące odwiedzić obiekt w Parku Oliwskim czeka jednak kilka obostrzeń. Jakich? Sprawdzamy! Małgorzata Posadzka – rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Gdańsku poinformowała w piątek, iż w ramach […]

Redakcja
2020-05-24
2 minuty czytania

Przedostatni weekend maja jest szczególny dla Muzeum Narodowego w Gdańsku. W sobotę, jedna z filii – Oddział Sztuki Nowoczesnej w Pałacu Opatów został otwarty dla zwiedzających. Na osoby pragnące odwiedzić obiekt w Parku Oliwskim czeka jednak kilka obostrzeń. Jakich? Sprawdzamy!

Małgorzata Posadzka – rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Gdańsku poinformowała w piątek, iż w ramach obostrzeń sanitarnych, odwiedzający Oddział Sztuki Nowoczesnej powinni zdezynfekować ręce oraz wyposażyć się maseczkę ochronną. W salach wystawienniczych będzie mogło przebywać maksymalnie 40 osób – 20 na parterze oraz 20 na pierwszym piętrze. Opłaty za możliwość zwiedzenia będą honorowane w dwóch wariantach – przy zastosowaniu karty płatniczej oraz gotówkowo. Potencjalni zwiedzający nie mają możliwości zakupu biletu drogą internetową. W Oddziale Sztuki Nowoczesnej niedostępna jest szatnia oraz sklep muzealny.

Dlaczego warto wybrać się do tytułowej filii Muzeum Narodowego w Gdańsku? Jest to obiekt najliczniej reprezentowany przez przedstawicieli współczesnego malarstwa oraz rysunku. Rodzima sztuka XIX i początku XX wieku prezentuje prace twórców wywodzących się z wszelkich kierunków oraz tendencji polskiej kultury tego okresu – m.in. Jana Matejki, Olgi Boznańskiej, Władysława Podkowińskiego oraz Jacka Malczewskiego. Ponadto w zbiorach muzeum mieszczącego się w Parku Oliwskim można podziwiać dzieła graficzne, ceramikę, rzeźbę oraz tkaninę artystyczną. Ciekawą alternatywą jest również twórczość związana z teatraliami. Wystawy dotyczą dekoracji, kostiumów, plakatów teatralnych oraz dokumentacji historii polskiego teatru z pracami Mariana Kołodzieja i Włodzimierza Komorowskiego na czele.

W tytułowym obiekcie znajduje się ponadto kolekcja ponad 60 prac Guntera Grassa oraz dzieła przedstawicieli sztuki francuskiej.

Reklama na portalu expressbiznesu.plReklama na portalu expressbiznesu.pl