Monika Hinc wśród najlepszych według Forbes’a!
W najnowszym numerze Forbes Women Polska ogłosił listę 25 Liderek Zrównoważonego Rozwoju. Wśród nich znalazła się Monika Hinc – Pomorzanka, gdańszczanka, prezeska „UP Foundation”Fundacji Inicjowania Rozwoju.
Monika Hinc to socjolog, ekspert i partner biznesu w zakresie procesów personalnych opartych o wartości oraz w zakresie zrównoważonego rozwoju. Szefowa HR w firmie technologicznej Scalac. Liderka działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju. Od 10 lat Prezeska Fundacji Inicjowania Rozwoju “UP Foundation”, której misją jest włączanie zagadnienia zrównoważonego rozwoju w działania przedsiębiorstw, instytucji publicznych i NGO na terenie Pomorza. Koordynatorka działań Forum Inicjowania Rozwoju – pomorskiego partnerstwa działającego na rzecz współpracy międzysektorowej.
Z inicjatywy prowadzonej przez Monikę Hinc Fundacji, przy ścisłym zaangażowaniu sektora przedsiębiorstw, zespół zaangażowanych liderów – przedstawicieli firm instytucji, organizacji, buduje trwałą zmianę społeczną i budzi do życia innowacje międzysektorowe, w ramach Funduszu Inicjowania Rozwoju. Środki w ramach Funduszu przeznaczone są na bezpośrednie dofinansowanie (dotychczas przekazano ponad 590 000 zł.) oraz doradztwo, szkolenia, konsultacje, niezbędne w procesie projektowania innowacji społecznych wspierających rozwiązywanie istotnych problemów danej społeczności lokalnej na Pomorzu. Przedsięwzięcia realizowane są w partnerstwie międzysektorowym między biznesem, organizacjami społecznymi i sektorem publicznym. Jest to pomorska odpowiedź na 17 globalnych celów zrównoważonego rozwoju, przyjętych w ramach Agendy 2030 ONZ. Granty przekazywane są dzięki zaangażowaniu pomorskich firm tj. Polpharma S.A., LPP S.A., Farm Frites Poland S.A. Firm, które są najlepszym dowodem na to, że można doskonale realizować strategiczne cele, współpracując ze sobą. Forum i Fundusz są tego najlepszym przykładem. Do tej pory, inicjatywa pozwoliła na zbudowanie i/lub rozwój działalności trzydziestu partnerstw międzysektorowych rozwiązujących współczesne wyzwania pomorskich społeczności lokalnych m.in. Fundacja Kobiety Wędrowne, Fundacja Trzy Maliny, Educational Challenge. Powstały lub rozwinęły swoją działalność przedsiębiorstwa ekonomii społecznej, m.in. Browar Spółdzielczy, Tczewscy Kurierzy Rowerowi, marka Zeroban, Kawiarnia Caffe Aktywni, So Stay Hotel, cieKAWA Kawiarnia.
W działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju niezbędna jest edukacja, poznawanie perspektyw, wspólne inicjatywy, wzajemna inspiracja. Dzieje się to przede wszystkim dzięki organizacji corocznej Konferencji pn. Forum Inicjowania Rozwoju – w tym roku – 10 jubileuszowej edycji. Forum wpisało się już w kalendarz pomorskich wydarzeń. To najważniejsze wydarzenie na Pomorzu na rzecz zrównoważonego rozwoju i współpracy międzysektorowej, gromadzące liderów biznesu, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Spotkanie daje przestrzeń do dyskusji, wymiany wiedzy i doświadczeń, inspiracji, refleksji. Zawsze inspirująca formuła i ważne zagadnienia nawiązujące do bieżących wyzwań i problemów społeczno-gospodarczych. Od kilku lat konferencja nawiązuje wprost do celów zrównoważonego rozwoju i Agendy 2030. To spotkania z najwybitniejszymi ekspertami, praktykami w dziedzinie poruszanych zagadnień. Dotychczas swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Ewa Sowińska, Adam Bodnar, Kamil Wyszkowski, Piotr Voelkel, Andrzej Blikle, Marcin Popkiewicz, Agata Spała, Joanna Chmura, Dariusz Duma. Stali partnerzy wydarzenia to m.in. Polpharma S.A., LPP S.A., Farm Frites Poland S.A., Scalac Sp.zo.o., pomorskie organizacje pracodawców i przedsiębiorców, pomorskie media. Wydarzeniu patronują i wspierają: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Miasto Gdańsk Forum Odpowiedzialnego Biznesu i wiele innych podmiotów i organizacji, które co roku dołączają do inicjatywy.
/opr. raf/