M

Marbella, położona w urokliwej Andaluzji w Hiszpanii, stała się doskonałym miejscem do inwestowania w nieruchomości. Dzięki malowniczym krajobrazom, wyjątkowej infrastrukturze i dynamicznie rozwijającemu się rynkowi nieruchomości, Marbella oferuje wiele korzyści zarówno dla inwestorów, jak i osób poszukujących wymarzonego domu wakacyjnego.

Analizując statystyki i obserwując obecne trendy, łatwo zauważyć, że rynek nieruchomości w Marbelli jest atrakcyjny, bezpieczny i ma potencjał do dalszego wzrostu.

Dynamiczny Wzrost Rynku i Potencjał Inwestycyjny

Rok 2022 był rekordowy pod względem zaangażowania Polaków na hiszpańskim rynku nieruchomości. W ciągu ostatnich 12 miesięcy rodacy zakupili prawie trzy tysiące nieruchomości, co umiejscowiło Polskę w pierwszej dziesiątce najczęściej inwestujących narodowości na Półwyspie Iberyjskim i w Andaluzji. W całej Hiszpanii zawarto łącznie 645 tysięcy umów kupna/sprzedaży nieruchomości w 2022 roku, z czego obcokrajowcy odpowiadali za 13,5%, czyli ponad 87 tysięcy transakcji. To o 2,95 punktu procentowego więcej niż w poprzednich 12 miesiącach. Wartość bezwzględna popytu zagranicznego znacznie wzrosła, osiągając ponad 88 000 transakcji, w porównaniu z prawie 70 000 w 2021 roku. Wśród narodowości wyróżniają się Brytyjczycy, którzy utrzymują pozycję lidera z udziałem 11,07% w zakupach nieruchomości dokonywanych przez obcokrajowców, z niewielkim rocznym wzrostem o 0,06 punktu procentowego. Na kolejnych miejscach znajdują się Niemcy z udziałem 9,47% (-0,12 pp.), Francuzi z 6,97% (-0,65 pp.) oraz Belgowie z 5,21% (-0,51 pp.).

Bezpieczne i korzystne środowisko inwestycyjne

Inwestowanie w nieruchomości w Marbelli to bezpieczna i rentowna decyzja. Rynek ten cechuje się stabilnością, co przekłada się na wzrost i utrzymanie wartości nieruchomości. Według raportu portalu Idealista, średnia cena za metr kwadratowy w Marbelli w maju 2023 roku wynosiła 4 194 euro, co oznacza wzrost o 0,9% w porównaniu do kwietnia 2023 roku, 1,9% w porównaniu do lutego 2023 roku i imponujący wzrost o 15,6% w porównaniu do maja 2022 roku.

Marbella: doskonały balans

Marbella jest znana z wyjątkowych cech, tworząc doskonały balans pomiędzy potencjałem inwestycyjnym, a wymarzonym miejscem na wakacje. Oto kilka kluczowych aspektów, które czynią ją atrakcyjnym wyborem:

Wyjątkowa infrastruktura

Marbella posiada infrastrukturę światowej klasy, z doskonałymi udogodnieniami i obiektami, które zaspokajają potrzeby mieszkańców i gości. Region oferuje wiele międzynarodowych szkół, zapewniających doskonałe możliwości edukacyjne dla dzieci w każdym wieku. Niezależnie od tego, czy preferujesz szkołę zgodną z brytyjskim programem nauczania, czy międzynarodowy program matury międzynarodowej (IB), w Marbelli znajdziesz prestiżowe prywatne instytucje zapewniające spersonalizowane i wszechstronne wykształcenie.

Urokliwy klimat i styl życia

Klimat Hiszpanii i spokojny styl życia przyciągają inwestorów. Marbella, z przyjemnym śródziemnomorskim klimatem, oferuje niezrównaną jakość życia. Mieszkańcy i wczasowicze mogą cieszyć się aktywnościami na świeżym powietrzu przez cały rok, od wypoczynku na pięknych plażach, po odkrywanie malowniczych krajobrazów i uprawianie sportów wodnych. Dodatkowo, Marbella posiada jedne z najpiękniejszych pól golfowych, przyciągając pasjonatów z całego świata.

Maciej Bakes Business Developer Manager Polish Market Finney Real Estate Marbella tel.: +48 602 304 268 , +48 885 655 558 Instagram: @maciejbakes mail: maciej@ffinneyrealestate.com www: https://ffinneyrealestate.com/

Korzyści jako inwestycja i dom wakacyjny

Zakup nieruchomości w Marbelli to nie tylko mądra inwestycja, ale również doskonały dom wakacyjny. Popularność regionu jako celu turystycznego zapewnia stały napływ odwiedzających, co stanowi doskonałą okazję do generowania dochodów z wynajmu. Dodatkowo, posiadanie nieruchomości w Marbelli to także możliwość korzystania z uroków regionu i komfortu własnego domu podczas wakacji.

Marbella to nie tylko rajski rejon Hiszpanii, ale również obiecujący rynek inwestycyjny. Wzrost liczby transakcji, stabilność cen nieruchomości i wyjątkowe cechy regionu sprawiają, że Marbella jest doskonałym miejscem do inwestowania w nieruchomości. Niezależnie od tego, czy planujesz zakup nieruchomości jako inwestycję czy dom wakacyjny, Marbella oferuje szeroką gamę możliwości. Dostęp do świetnych szkół, imponującej infrastruktury sportowej i przyjemnego klimatu sprawiają, że ta hiszpańska oaza jest wyjątkowym miejscem dla wszystkich, którzy szukają bezpiecznej i korzystnej inwestycji, a jednocześnie idealnego miejsca do odpoczynku i spełnienia marzeń.