P

Podczas ceremonii zamknięcia EuroSkills uhonorowano prawie 600 najbardziej utalentowanych młodych profesjonalistów z 32 krajów.

Tegoroczna edycja tego wydarzenia odbyła się pod hasłem #UnitedBySkills. Euroskills łączyło sektor przemysłowy, społeczny i edukacyjny w ciągu trzech dni pełnych akcji zmagań w 42 różnych umiejętnościach i zawodach. Jednymi z konkurencji były m.in.: wyzwanie zespołu ds. przedsiębiorczości i rozwoju biznesu, czy oprogramowanie IT dla biznesu.

Najważniejsze wyróżnienie

Najbardziej pożądanym wyróżnieniem tego wydarzenia jest statuetka Jos de Goey dla najlepszego zawodnika w Europie. Ta nagroda nosi imię założyciela WorldSkills Europe i pierwszego prezesa organizacji. Jos de Goey, który zmarł w 2020 roku.

Tym razem to wyróżnienie przypadło duetowi: Tamas Bandur i Zsolt Koncsik, złotym medalistom w konkurencji Administrowanie systemami sieciowymi IT z Węgier.

EuroSkills Gdańsk 2023 zgromadził również liderów z branży, edukacji i rządu. Celem było dzielenie się najlepszymi praktykami i poznawanie globalnych trendów. Do tego dochodziły kwestie związane z kształceniem i szkoleniem zawodowym, zapotrzebowaniem na umiejętności, umiejętnościami przyszłości, a także doskonałością i rozwojem umiejętności.

O wydarzeniu

W Gdańsku odbyła się ósma edycja EuroSkills. On jest konkursem odbywającym się co dwa lata. To największa impreza w Europie związana z kształceniem zawodowym oraz doskonaleniem umiejętności. Odbywający się co dwa lata i organizowany przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi, EuroSkills gromadzi setki młodych profesjonalistów z krajów całej Europy. Oni rywalizują o szansę zostania najlepszym w Europie w wybranej przez siebie umiejętności.

fot. WorldSkills Europe