A

Austriacka firma obecna jest w Polsce już od 35 lat. Fundamentami Leiera jest rodzinna wizja prowadzenia biznesu oraz działalność społeczna.

Bogata historia tego przedsiębiorstwa rozpoczęła się w 1965 roku, kiedy Austriak Michael Leier otworzył sklep Spar-Markt. Po kilkunastu latach właściciel firmy Leier postanowił rozpocząć zagraniczne inwestycje. Jednym z pierwszych kierunków była Polska.

Leier zawitał do Polski

W Malborku zdecydowano się na rozpoczęcie budowy zakładu prefabrykacji betonowej w 1988 roku, co było początkiem obecności firmy Leier w Polsce. Później Grupa Leier zdecydowała się na zakup większościowego pakietu akcji w Tarnowskich Zakładach Ceramiki Budowlanej SA w Woli Rzędzińskiej. W kolejnych latach do Grupy Leier dołączały inne polskie zakłady. Istotny był 2015 rok, kiedy polskie spółki Leier’a zostały połączone pod wspólną firmą Leier Polska SA z siedzibą w Woli Rzędzińskiej k/Tarnowa.

Szeroka oferta z wieloma nowościami

Firma oferuje szerokie spektrum produktów dla budownictwa jedno i wielorodzinnego oraz przemysłowego. Każdy klient znajdzie to, czego potrzebuje, a jeśli nie może się zdecydować, to w doborze produktu pomogą specjaliści. Szczególnie ważne jest to w przypadku elementów prefabrykowanych, gdzie zamawiający nie jest w stanie sam określić, czego potrzebuje. Firmowi projektanci zaproponują rozwiązania, które znaczenie przyspieszają czas budowy i zmniejszają koszty. W skład elementów prefabrykowanych wchodzą: ściany pełne, ściany zespolone, płyty stropowe, balkony, schody oraz słupy prefabrykowane. Jeśli chodzi o wyroby betonowe, to firma ma szerokie możliwości produkcyjne. Jest w stanie wykonać wiele rzeczy na indywidualne zamówienie. Wdraża też system prefabrykowanych ekranów akustycznych Leier- Durisol, które mają poprawić komfort życia mieszkańców narażonych na hałas. Oprócz prefabrykacji firma może pochwalić się szeroką gamą systemów drogowych, w skład których wchodzą: kostka brukowa, krawężniki i obrzeża, płyty ażurowe, płyty drogowe oraz płytki chodnikowe. Na szczególną uwagę zasługują te ostatnie, które produkowane są na nowej linii technologicznej. Pozwala to produkować elementy o różnych fakturach i barwach, w jakości spełniającej oczekiwania najbardziej wymagającego klienta.

Ekologiczne i odporne

– Uważam, że na wyróżnienie zasługują również nasze systemy kominowe, elementy ścienne na bazie keramzytu – Leca Blok, nadproża betonowe oraz bloczek fundamentowy. W najbliższym czasie na pewno pojawią się elementy małej architektury – donice z fakturą z barwnego żwiru.  Z nowości, które niedawno pojawiły się u nas w Malborku, to systemowe regały na wino Leier – Durisol, które można komponować w dowolny sposób oraz wysokie rabaty ogrodowe Leier – Durisol. Produkty zostały wykonane z wiórobetonu, materiału ekologicznego i odpornego na warunki atmosferyczne. Na dzień dzisiejszy planujemy dalszy rozwój i budowę nowych linii produkcyjnych w zakładzie w Malborku, co z pewnością pozwoli poszerzać naszą listę proponowanych produktów dla klienta – mówił Piotr Tusk, dyrektor ds. techniczno- produkcyjnych.

Piotr Tusk, dyrektor ds. techniczno- produkcyjnych

Zaangażowanie społeczne firmy

Michael Leier od lat wspiera lokalne inicjatywy społeczne, w tym Fundację Mater Dei. Za całe zaangażowanie Austriak na przestrzeni lat odebrał wiele wyróżnień np. honorową odznakę  za zasługi dla budownictwa.

wiceprezes zarządu Krzysztof Kwiatkowski

– Angażujemy się w wiele lokalnych inicjatyw społecznych, od pomocy związanej z rozwojem  dzieci i młodzieży, mam tu na myśli konkurs „F1 in Schools Poland” organizowany przez Politechnikę, wspieranie Szkoły  Podstawowej nr 3 w Malborku, Uczniowskiego Klubu Sportowego w Gnojewie itp.  Ponadto wspieramy różnego rodzaju inicjatywy związane z historia naszego miasta dla Muzeum Zamkowego w Malborku np. „Oblężenie Malborka”, „Stowarzyszenia Chorągwi  Ziemi Malborskiej”. Pomagamy też służbie zdrowia. Uważam, że przez ponad 30 lat naszej działalności przyczyniamy się do rozwoju różnych inicjatyw społecznych. Ważnym dla nas celem jest wspierać w miarę możliwość te lokalne.  Pomimo aktualnej sytuacji w branży budowlanej nie chcemy rezygnować z tego typu działań. Dzięki temu możemy się w pewnym stopniu przyczyniać się do rozwoju kulturalnego i komfortu życia naszych mieszkańców  oraz poprawy wizerunku miasta –  wiceprezes zarządu Krzysztof Kwiatkowski.