3

35 pływalni, 1192 zapisanych uczestników i całonocne pływanie na krytych obiektach w całej Polsce – tak zapowiada się „Otyliada 2023”. To już ósma odsłona imprezy.  

Całość odbędzie się 18 listopada od godziny 18:00 do godz. 6:00 rano nazajutrz. Pływackie zmagania odbędą się na Krytej Pływalni MOSiR przy ul. J. J. Haffnera 57.

‒ Hasłem OTYLIADY jest „Cała Polska pływa z nami”. Pływalnia MOSiR w Sopocie jest jedynym obiektem z Trójmiasta, który bierze w niej udział. Ta najbardziej masowa, amatorska impreza pływacka w Polsce. Dla jednych jest wspaniałą zabawą w wodzie, a dla innych rywalizacją o jak najlepszy wynik – mówi Józef Kamiński, wicedyrektor sopockiego MOSiR-u ds. sportu.

Jednocześnie na jednym torze może przebywać do 6 pływaków. Uczestnicy maratonu mogą skorzystać z przerw w pływaniu. Jednak nie mogą one być dłuższe niż 15 minut. Uczestnicy maratonu pływają według wyznaczonego harmonogramu, dostępnego u sędziego głównego.

Rekord Karasia do poprawy

Do pobicia jest rekord OTYLIADY z 2016 roku, ustanowiony przez Sebastiana Karasia, który w ciągu 12 godzin przepłynął 54,2 km. W nocnym maratonie pływackim w Sopocie udział weźmie 60 pływaków. Limit wolnych miejsc w Sopocie już się wyczerpał.

Wszyscy uczestnicy „Otyliady 2023” otrzymają certyfikat uczestnictwa i medal. Specjalnymi nagrodami w Sopocie uhonorowanych zostanie 8 pływaków: najlepszych trzech pływaków, najlepsze trzy pływaczki, najstarszy i najmłodszy uczestnik.

Współorganizatorem wydarzenia jest Open Water Team Sopot.

fot. materiały prasowe