A

Ambicje katowickiej Grupy Pietrzak  znacznie wykraczają poza prowadzenie multibrandowych salonów renomowanych światowych marek samochodów. Firma właśnie otwiera nowy rozdział swojej historii.

Będąca jej częścią La Squadra wspólnie ze studiem projektowym ZAGATO stworzyła kolekcjonerskie sportowe auto AGTZ Twin Tail. Premiera tego samochodu GT będzie miała miejsce już 21 lutego w Mediolanie.

Hołd ku zapomnianej ikonie

Model AGTZ Twin Tail jest hołdem dla zapomnianej ikony kultowego wyścigu 24h Le mans. Projekt wpisuje się w oczekiwania najbardziej wymagających kolekcjonerów świata, którzy poszukują ekskluzywnych i awangardowych modeli.

Niewykorzystany niegdyś potencjał odrodził się dziś w postaci unikalnego samochodu, który w wyjątkowy sposób łączy funkcjonalność ze spektakularną sylwetką. Stało się to możliwe dzięki współpracy pomiędzy polskim dealerem, a słynnym włoskim studiem projektowym ZAGATO, które stworzyło projekt karoserii. Natomiast należąca do Grupy Pietrzak La Squadra będzie odpowiadać za sprzedaż i marketing dla nowego przedsięwzięcia.

Wyniki tej owocnej współpracy zostaną zaprezentowane 21.02.2024 r. o godz. 20:00 (czasu CET) w mediolańskim atelier Zagato oraz na stronie www.agtztwintail.com i na kanałach społecznościowych AGTZ Twin Tail, La Squadry i Zagato.

Dynamiczny rozwój Grupy

Marka Pietrzak powstała w 1994 roku, jako autoryzowany partner Renault w Polsce. Firma dynamicznie się rozwijała, budując swoją pozycję w oparciu o kolejne marki aut, wchodzące do jej portfolio.

Obecnie Grupa Pietrzak składa się z ośmiu obiektów na terenie Śląska i Warszawy w których prowadzone są punkty sprzedaży i serwisu takich marek jak Renault, Dacia, Peugeot, Ferrari, Bugatti, Maserati, Alpine, Pagani i Koenigsegg.

Częścią Grupy Pietrzak jest restauracja La Squadra, która serwuje dania kuchni włoskiej. Inspiracją dla menu było Ferrari i legendarna Ristorante Montana z Maranello.

Włoska inicjatywa Pietrzaka

La Squadra powstała z inicjatywy Jakuba Pietrzaka w Katowicach w 2013 roku, którego ambicją było stworzenie miejsca zrzeszającego osoby z nieokiełznaną pasją do samochodów najwyższej próby. Dziś w miejscu tym znajdziemy przedstawicielstwa najbardziej renomowanych marek świata, takich jak Ferrari, Pagani, Koenigsegg, Bugatti czy Alpine, które każdego dnia spełniają motoryzacyjne marzenia klientów z całego świata. Celem La Squadry jest połączyć odwiedzające to miejsce osoby z prawdziwymi dziełami sztuki na kołach, które staną się członkami ich rodzin na wiele kolejnych lat. Oprócz przyjęcia odpowiedzialności za historię serwisową pojazdu, La Squadra aktywizuje swoich klientów i zachęca ich do wykorzystania potencjału posiadanych okazów podczas wyjątkowych wydarzeń, które spajają społeczność miłośników kultury motoryzacyjnej na najwyższym poziomie i kreują jej wartość.