O

Oficjalnie zakończyła się budowa nowej szkoły w Baninie. Na początku lutego wykonawca tej inwestycji uzyskał pozwolenie na użytkowanie tej placówki i przekazał obiekt zamawiającemu do dalszych czynności.

Realizacja kontraktu przez firmę Budownictwo Makurat Invest sp. z o.o. na zlecenie Gminy Żukowo trwała ok. 16 miesięcy. W jego ramach powstał budynek o powierzchni ponad 5300 m2, składający się m.in. z 26 sal lekcyjnych, hali sportowej wraz z zapleczem i przebieralniami, stołówki, biblioteki, świetlicy i przestronnej szatni.

Ciekawy motyw kolorystyczny i prace zgodne z terminem

Charakterystycznym elementem architektury są duże okna doświetlające sale lekcyjne oraz szerokie hole, na których dzieci i młodzież będą mogły komfortowo spędzać czas pomiędzy lekcjami. Na etapie wykańczania budynku zastosowano także ciekawy motyw kolorystyczny – każde z 3 pięter szkoły ma inny kolor przewodni, który widoczny jest na ścianach korytarzy, sal lekcyjnych oraz w toaletach. Różne kolory ścian mają także dwie klatki schodowe.

– Jako Generalny Wykonawca pragniemy podziękować wszystkim firmom i osobom zaangażowanym w proces powstawania nowej szkoły. Finalny efekt, który widzimy, był możliwy dzięki ciężkiej pracy wielu ludzi. Prace nad budową przebiegały bez większych komplikacji i zgodnie z założonym harmonogramem. Jako lokalna firma czujemy się wyjątkowo dumni z tej realizacji. Jesteśmy przekonani, że nowa szkoła będzie dobrze służyć wielu pokoleniom mieszkańców Banina i okolic – mówi Prezes Zarządu BMI Sp. z o.o., Pan Jarosław Leszczyński.

Ze szkoły korzystać będzie mogło ok. 700 uczniów, co od września znacząco odciąży jedyną działającą do tej pory publiczną szkołę w 10-tysięcznym Baninie.

materiały prasowe