W

W Hotelu Radisson Blu w Sopocie odbył się premierowy pokaz III generacji modelu Porsche Panamera zorganizowany przez Porsche Centrum Sopot.

Panamera jest określana jako sportowa limuzyna. To wyjątkowe modele, w których z dynamicznej jazdy mogą czerpać radość w komfortowych warunkach aż cztery osoby.

W standardowym wyposażeniu znajdują się matrycowe reflektory LED Matrix, silnik elektryczny o mocy 140 kW (190 KM). Tylne siedzenia zapewniają wysoki komfort dzięki dużej ilości miejsca na nogi i nad głową oraz podparciom bocznym. Można je wyposażyć dodatkowo w systemy wentylacji i masażu. Auto zapewnia również dostęp do elektronicznej formy rozrywek poprzez system Appple CarPlay, Android Auto czy Spotify.

Dwa egzemplarze i występ gwiazdy

Podczas premierowego pokazu zaprezentowano dwa egzemplarze najnowszego modelu w wydaniu Panamera 4, z czego jeden jest autem demonstracyjnym Porsche Centrum Sopot. Można już się umawiać na jazdy próbne tego modelu u sopockiego przedstawiciela marki.

Nowy model podczas prezentacji opisywał Daniel Komisarczyk. Jest on Doradcą Klienta firmy Porsche Centrum Sopot, związany z marką już 19 lat. Nowa Panamera jest wytwarzana w fabryce Porsche w Lipsku. Ceny modelu w Polsce startują od 499 tys. zł. Panamera 4 kosztuje od 518 tys. zł, a Panamera Turbo E-Hybrid – od 932 tys. zł.

Przed pokazem nastąpiła część artystyczna, czyli występ muzycznej gwiazdy, Margaret, która zapewniła wiele emocji swoim koncertem. Jego ciekawym elementem była piosenka dedykowana właśnie Panamerze.

Dorota Lińska – Złoch

fot. Marcin Wiła