Ponadczasowe utwory polskiej oraz światowej poezji i muzyki w wykonaniu największych artystów – obchodzący w tym roku 35-lecie Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej przygotował niezwykłe propozycje spędzenia wyjątkowych wieczorów.
Ponadczasowe utwory polskiej oraz światowej poezji i muzyki w wykonaniu największych artystów – obchodzący w tym roku 35-lecie Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej przygotował niezwykłe propozycje spędzenia wyjątkowych wieczorów.
Ponadczasowe utwory polskiej oraz światowej poezji i muzyki w wykonaniu największych artystów – obchodzący w tym roku 35-lecie Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej przygotował niezwykłe propozycje spędzenia wyjątkowych wieczorów.
Mieszkańcy Trójmiasta i nie tylko będą mogli oderwać się od rzeczywistości za pomocą wydarzeń proponowanych w lipcu i sierpniu przez Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Wśród nich znajdują się koncerty, spektakle dramatyczne i muzyczne, a także warsztaty tańca i języka.
Lipiec rozpocznie się sopocką premierą spektaklu „Zmierzch długiego dnia” autorstwa laureata Nagrody Nobla – Eugene’a O’Neilla, w reżyserii André Hübnera-Ochodlo. Następnie na scenie pojawią się Magdalena Kumorek i Maciej Tubis w koncercie „Komeda. Perspektywa Nova”. Wystąpi również Hanna Banaszak w jubileuszowym programie „50-tka”.
Nie zabraknie trójmiejskiego akcentu w postaci Joanny Knitter i Blues&Folk Connection, którzy ujawnią prawdziwe oblicza bohaterów piosenek poetki w koncercie „Mężczyzny portret Osieckiej”.
Ponadto Justyna Szafran zabierze widzów w romantyczną podróż przez utwory Agnieszki Osieckiej, Édith Piaf, Williama Shakepeare’a, Astora Piazzolli, Jerzego Satanowskiego i Leszka Możdżera, prezentując „Szafran o miłości” w Sopocie.
W tym roku odbędzie się już 19. edycja tego wydarzenia, a do Sopotu przyjadą wyjątkowi goście z całego świata. Na scenie pojawią się polskie zespoły: Magda Brudzińska Klezmer Trio, Max Klezmer Band i Olga Avigail & Tango Attack. Nie zabraknie zagranicznych artystów m.in.: austriackiego trio: Isabel Frey, Esther Wratschko i Benjy Fox-Rosen, grecko-izraelski duetu Yaronę Caspi i Christophera Baki.
Sierpień rozpocznie się od spektaklu Teatru Nowego w Poznaniu „Osiecka. Byle nie o miłości” w wykonaniu Juli Rybakowskiej, w którym piosenkami malować będzie portret kobiet nieszczęśliwie zakochanych, czy zabawnie zagubionych. Zaraz po niej na scenie pojawi się artystka uwielbiana przez widzów – Katarzyna Dąbrowska – która niezwykle charakterystycznym głosem radzić będzie, jak przyjmować komplementy czy bezboleśnie rozstać się z partnerami „nierokującymi”, a to wszystko przy pomocy utworów Danuty Rinn w koncercie „Rinn piosenki o miłości”.
Własną premierę będzie mieć też fantastyczna aktorka i wokalistka Magdalena Smalara, która skorzysta ze świeżo zdobytego tytułu „doktora” (sztuk muzycznych!) i zaprezentuje „Piosenki na receptę”. „Bezsenną noc” zapewnią Magda Umer i Bogdan Hołownia. Kolejną premierą będzie „Cohen” w wykonaniu Artura Żmijewskiego, który w charakterystyczny sposób zmierzy się z pieśniami wybitnego Leonarda Cohena. Towarzyszyć mu będą Ewa Żmijewska, Shandrelica Casper, Andrzej „e-moll” Kowalczyk i legendarny basista Wojciech Pilichowski.
Poza tym Shandrelica i Ewa w duecie o nazwie Shandy & Eva zaprezentują utwory z najnowszej płyty „Tylko Ty”. Po nich wystąpi wokalistka Katarzyna Groniec w koncercie „Bliżej”, wykonując piosenki stare i premierowe, w kameralnej odsłonie. Wielbiciele polskiej poezji i gitary klasycznej nie mogą przegapić koncertów Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla – „Byle nie o miłości” z piosenkami Agnieszki Osieckiej i „Idź swoją drogą” do tekstów Jonasza Kofty.
Wartym przeżycia koncertem będzie też „List do Czarnego Anioła”, w którym Patrycja Ziniewicz odkryje na nowo największe utwory z repertuaru Ewy Demarczyk.
Natomiast sezon zakończy się niezwykłą premierą spektaklu muzycznego „Nigdy więcej wojny” z okazji 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
– W tym roku w naszym Teatrze tradycyjnie będzie mieć miejsce II etap Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, w którym dziesięć uczestniczek będzie prezentować nowe interpretacje piosenek Poetki. To budująca myśl, że dzięki takim inicjatywom Agnieszka nadal jest wśród nas i zachwyca kolejne pokolenia – podkreśla Patrycja Jarmicka, rzeczniczka Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej.
Niezależnie od tego, czy poszukujecie karaibskiego słońca, zanurzenia się w poezji, usłyszenia legendarnych wokalistów i muzyków, czy odkrycia najbardziej wyjątkowych interpretacji uwielbianych utworów, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie jest miejscem, do którego warto zajrzeć.
Patronem medialnym Teatru jest Express Biznesu.