Partnerzy

Wyszukiwarka

Lifestyle
Zmiana po 45 latach

Muzeum Poczty Polskiej czeka prawdziwa rewolucja, ale z wielką korzyścią dla odwiedzających.

Redakcja
2025-02-05
2 minuty czytania

Muzeum Poczty Polskiej czeka prawdziwa rewolucja, ale z wielką korzyścią dla odwiedzających.

Kilka dni temu obchodzono 100 lat istnienia historycznego miejsca, które z tej okazji przejdzie wiele zmian. Przede wszystkim dzięki modernizacji Muzeum Poczty Polskiej zwiększy się o połowę powierzchnia wystawiennicza. Ponadto zaplanowana jest wymiana instalacji, która ma zmniejszyć zużycie prądu oraz modernizacja stolarki okiennej, aby poprawki termoefektywność. Zostanie przeprowadzona również konserwacja.

Niezapomniana podróż w przeszłość

W ramach nowej wystawy stałej w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku zwiedzający będą mieli okazję przenieść się do klimatu Wolnego Miasta Gdańska. Na pierwszym piętrze, w Sali Pocztowej i Sali Polonijnej obok unikatowych dokumentów, ogłoszeń i książek telefonicznych z tego okresu zostaną prezentowane nagrania wspomnień mieszkańców.

Natomiast nowością będzie specjalna atrakcja dla odwiedzających. Zostaną udostępnione piwnice budynku, gdzie można będzie usłyszeć historię o bohaterskiej obronie Poczty. Wystawa zostanie wzbogacona multimediami, a wszystkich eksponatów będzie nawet 3 tysiące.

W ramach nowej wystawy stałej w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku, nawiązującej do modernistycznej stylistyki dwudziestolecia międzywojennego, zwiedzający będą mieli okazję przenieść się do klimatu Wolnego Miasta Gdańska. Na pierwszym piętrze, w Sali Pocztowej i Sali Polonijnej, oprócz unikatowych dokumentów, ogłoszeń oraz książek telefonicznych z okresu, pojawią się także nagrania wspomnień mieszkańców miasta. Wystawę wzbogaci okno, przez które zwiedzający zobaczą zdjęcia dawnego Gdańska, czy stojak z reprodukcjami pocztówek przedstawiających życie codzienne i turystyczne atrakcje Gdańska. Pamiątkowe pocztówki, dostępne w sprzedaży, będzie można wysłać jako oryginalną pocztówkę z Gdańska – mówi dr Jan Szkudliński z Muzeum Gdańska.

Przemysław Schenk

fot. Muzeum Gdańsk/materiały prasowe

Reklama na portalu expressbiznesu.plReklama na portalu expressbiznesu.pl