Partnerzy

Wyszukiwarka

Biznes
Nowe studia dla branży morskiej

Europejskie uczelnie postanowiły stworzyć ofertę wspólnych kierunków studiów skierowanych dla branż związanych z morzem. W cały projekt jest zaangażowana gdańska uczelnia.

Redakcja
2025-03-28
2 minuty czytania

Europejskie uczelnie postanowiły stworzyć ofertę wspólnych kierunków studiów skierowanych dla branż związanych z morzem. W cały projekt jest zaangażowana gdańska uczelnia.

Uniwersytet Gdański wraz z innymi szkołami wyższymi nadmorskimi sojuszu SEA-EU stworzył ofertę wspólnych kierunków studiów w języku angielskim. Te nowe programy nauczania są ułożone pod potrzeby rynku pracy w branżach związanych z morzem: od zarządzania portami przez niebieską gospodarkę po badania oceanograficzne. Kierunki wspólne sojuszu SEA-EU to Sea-BluE, STORM, MIPMAL oraz interdyscyplinarne studia doktoranckie M&MS&T.

Wszystkie kierunki otrzymały międzynarodową akredytację. To gwarantuje, że są uznawalne  w całej Europie. Samo ukończenie studiów wspólnych SEA-EU wiąże się z uzyskaniem dyplomu wspólnego kierunku Uniwersytetu Europejskiego.

Duża szansa dla studentów

Program studiów zakłada co najmniej 6-miesięczną mobilność, w tym, w przypadku Sea-BluE jest to okres przynajmniej 12 miesięcy. Oznacza to, że studenci wspólnych kierunków SEA-EU spędzą co najmniej semestr na innej nadmorskiej uczelni partnerskiej SEA-EU. Celem takiej mobilności może być m.in. Uniwersytet w Kadyksie (Hiszpania), Uniwersytet Maltański,  Uniwersytet Zachodniej Bretanii w Breście (Francja), Uniwersytet w Splicie (Chorwacja), czy Uniwersytet Nord (Norwegia). Warto podkreślić, że w większości przypadków główną instytucją przyjmującą nie jest Uniwersytet Gdański, a jedna z pozostałych uczelni partnerskich SEA-EU.

Rekrutacja na wspólne kierunki studiów SEA-EU prowadzona jest przez Uniwersytet w Kadyksie. Pierwsi studenci rozpoczną naukę już w tym roku.

Przemysław Schenk/UG

fot. pixabay.com

Reklama na portalu expressbiznesu.plReklama na portalu expressbiznesu.pl