Partnerzy
  • Pracodawcy Pomorza

Wyszukiwarka

Lifestyle
Arka zbroi się przed ligą

Już w najbliższą niedzielę gdyńscy piłkarze po kilku latach rozegrają mecz w Ekstraklasie. Obok sportowych przygotowań do całego sezonu pełnego wyzwań zadbano o wzmocnienia zespołu.

Redakcja
2025-07-17
2 minuty czytania

Już w najbliższą niedzielę gdyńscy piłkarze po kilku latach rozegrają mecz w Ekstraklasie. Obok sportowych przygotowań do całego sezonu pełnego wyzwań zadbano o wzmocnienia zespołu.

Wczoraj na pokładzie Arki Gdynia zameldowało się dwóch Hiszpanów, którzy z pewnością zapewnią dodatkowe pole manewru Dawidowi Szwardze. Pierwszym z nich jest Edu Espiau, który podpisał umowę do końca sezonu 2026/27. Hiszpański napastnik trafił nad polskie morze z Burgos. Tam w ciągu dwóch sezonów grał na poziomie La Liga 2, rozgrywając 78 spotkań, zdobywając cztery bramki. Ma być alternatywą dla Szymona Sobczaka oraz rodaka Diego Percana.

Tego samego dnia zakontraktowano też Luisa Pereę, który gra na pozycji defensywnego pomocnika. Hiszpański zawodnik podpisał kontrakt z Arką końca sezonu 2026/27 z opcją przedłużenia o kolejny rok. W poprzednim sezonie bronił barw Racing Ferrol, w którym zagrał na poziomie La Liga 2 w 18 meczach, zdobywając 1 bramkę. Na poziomie hiszpańskiej La Liga 2 rozegrał między sezonami 2018/10, a 2024/25 łącznie 115 spotkań, w których zdobył 4 bramki. Najwięcej występów ma na koncie dla CD Leganes. Łącznie zagrał tam w 72 meczach, z tego 66 na poziomie La liga 2. Z tym klubem w sezonie 2023/24 awansował do La Liga zajmując 1 miejsce w rozgrywkach. Rozegrał 3 mecze na poziomie La Liga w barwach Osasuny Pampeluna z którą awansował w sezonie 2018/19. W Gdyni mają nadzieję, że Hiszpan przełoży zdobyte doświadczenie na polskie boiska.

Inne wzmocnienia i inauguracja sezonu

Poza dwoma najnowszymi nabytkami do Arki trafili również Diego Percan (z rezerw FC Barcelony), Dawid Abramowicz, Sebastian Kerk, Dominick Zator, Aurelien Nguiamba oraz Oskar Kubiak.

Poza transferami do klubu to Arka w nowym sezonie będzie musiała sobie poradzić bez m.in. Filipa Kocaby, który powrócił z wypożyczenia do Zagłębia Lubin, a w poprzednim sezonie stanowił o sile gdyńskiego zespołu. W barwach Arki nie zobaczymy też np. Jordana Majchrzaka, czy Martina Dobrotki.

Pierwszy mecz w Ekstraklasie w sezonie 2025/2026 Arka Gdynia rozegra już w najbliższą niedzielę. Podopiecznych Dawida Szwargi czeka wyjazdowe spotkanie z Motorem Lublin.

Przemysław Schenk

fot. Arka Gdynia  

Reklama na portalu expressbiznesu.plReklama na portalu expressbiznesu.pl